Çocuklara tatil hediyesi “Zorlu ile Güneş Enerjisi” kitabı

Kahramanımız sevimli Yeşil Ejderha, çocuklara güneş enerjisinin faydalarını, sürdürülebilir bir dünya için temiz ve yenilebilir enerji kaynaklarının ne kadar önemli olduğunu, oldukça eğlenceli ve öğretici bir dille anlatıyor.

Zorlu Enerji Grubu, çocuklara özel yayınladığı çevre ve enerji kitapları serisine bir yenisini ekledi. Enerjimiz Çocuklar İçin projesi kapsamında çocuklara, temiz enerji kaynaklarını ve enerjinin doğru kullanımını anlatmak için özel kitaplar hazırlayan Zorlu Enerji Grubu, yaz tatili heyecanı yaşayan çocukları Zorlu ile Güneş Enerjisi kitabı ile buluşturuyor.

Enerji Kitapları serisinin 6’ncısı olan Zorlu ile Güneş Enerjisi kitabı; Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Pınar Bayhan ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fehmi Görkem Üçtuğ tarafından kaleme alınarak çocuklara armağan edildi.

Zorlu Enerji Grubu’nun 2010 yılından bu yana devam ettirdiği Enerjimiz Çocuklar İçin kurumsal sosyal sorumluluk projesi ilkokul öğrencilerinde “Enerji kaynaklarının kullanımı, enerjinin hayatımızdaki yeri ve önemi, enerji verimliliği ve enerji tasarrufu, çevrenin korunması” konularında bilgi ve bilinç düzeyini artırmak ve farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Zorlu ile Güneş Enerjisi kitabına çocuklar, www.enerjimizcocuklaricin.com adresinden de kolayca ulaşabilecekler.

Proje çerçevesindeki eğlenceli ve öğretici içerik kaynaklarından biri olan Enerji Kitapları; bugüne kadar Zorlu ile Jeotermal Enerji, Zorlu ile Su Enerjisi, Zorlu ile Rüzgar Enerjisi, Zorlu ile Doğal Gaz ve Zorlu ile Karbon Ayak İzi olmak üzere beş farklı kitap ile temiz, yenilenebilir ve güvenli enerji kaynakları hakkında çocukların bilinçlenmesine katkı sağladı.

CEVAP VER