Çevre Festivali çocuklara ahşap oyuncaklar ile Gel Oyna dedi

Kentte Ekolojik Yaşam teması ile bu yıl ilk defa düzenelenen Kadıköy Çevre Festivali çocuklara özel etkinliklerle rengarenkti.

Çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerine ve ifade etmelerine araç olan ahşap oyunların ve oyuncakların bulunduğu Gel Oyna standını Yeşil Çocuk olarak takibe aldık.

Organik yaşam meraklılarının Türkiye’de açılan ilk organik pazar olan İstanbul Şişli pazarından tanıdığı Gel Oyna’nın kurucusu Oyuncakçı Teyze Şule Şenol da festivaldeydi.

Her yaşa oyun, oyuncak, her yaşta oynanacak: Gel Oyna

Bütüncül bir eğitim yaklaşımı olan Gel Oyna aktiviteler zinciri T-istasyonu ile çocuklar ve yetişkinler “T” lerle Topluca, Tek başına ve Takılarak öğreniyorlar.

Her yaştan çocuk festivaldeki Gel Oyna standında uzun uzun zaman geçirerek oyun ve oyuncak keşfine çıktı. Ahşap topaçlar, farklı puzzle yapboz seçenekleri ve Gel Oyna Ahşap Misket Makinası en çok ilgi çeken oyuncaklar arasındaydı.

Topaç çeviren yetişkinler çocukluklarına geri döndü. Değişik topaç çevirme teknikleri denendi. Topaçla ilgili unutulmuş çocukluk şarkıları hatırlandı, söylendi.

26-28 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Kadıköy Özgürlük Parkı’nda gerçekleşen Çevre Festivali programı; doğadan, çevreden yana 40’ın üzerinde demokratik kitle örgütü, sivil toplum kuruluşu, platform ve inisiyatifin yer aldığı katılımcılarla birlikte oluşturuldu.

CEVAP VER