Çocuk Aile Doğa Kampları İstanbul yakınları

Çocuk aile doğa kampları İstanbul yakınları için “Kampa gidelim mi baba?” hafta sonu sonbahar programı yine dopdolu. Kamplar her yaştan çocuğa uygun içerikler sunuyor.

Çocuk Aile Doğa

Hayatınızda daha önce hiç kamp yapmadınız mı? Hele çocukla kamp yapmak daha zor, diye mi düşünüyorsunuz? Çocuğunuzla kamp deneyimini yaşamak istiyorsunuz ama bunun için çocuğunuzun kaç yaşında olması gerektiğini mi merak ediyorsunuz? Peki ya kamp öncesi hazırlıklar nasıl olacak?

Doğada aile çocuk kampları öncüsü “Kampa gidelim mi baba?” tüm bu soruların cevaplarını veriyor. Ve kamp yapmak isteyenlerin yaşamlarını kolaylaştırıyor.

Çocuk Aile Doğa

Doğa Kampı için çocuğum kaç yaşında olmalı?

“Kampa gidelim mi baba?” kamplarında yaş kısıtlaması yok, 2.5 aylık bebek bile kampa katılabilir. Elbette bebek katılımı için ebeveynin hazırlıkları ve yaklaşımı çok önemli.

Kampı organize edenler “Yemek ya da başka sorunları dert etmeyin. Kamp ortamında çocukların davranışları tamamen değişir ve uyumlanır. Siz rahat olursanız, çocuğunuza da yansır.” diyor.

Küçük yaşta çocuklar da yürüyüşlere katılmak isteyeceğinden, ebeveyn taşıma desteği  vermek zorunda kalabilir.

3 yaş üstü çocukların kamp ortamının desteği ile 4 km’ye yakın yürüyebildiğini çokça gözlenmiş.

Çocuk Aile Doğa

Çocuk Aile Doğa Kampları hafta sonu 2020 Sonbahar

Kamplarda; doğa farkındalığını geliştirmek, tekrarlar ile doğa bilincini kalıcı olarak içselleştirmek amaçlanıyor.

Bolca yürüyüş, kaybolma, hikaye, masal, gözlem, böcek, yağmur, sis, soğuk, sıcak, su, güneş, çamur ne varsa  olduğu gibi karşılamak, dayanışmak, yardımlaşmak, eğlenmek…

  • 10-11 Ekim 2020 – Düzce Kocayayla Kampı

Düzce ilçe sınırları içinde bulunan Samandere Şelalesi’ni geçerek, 1449 m rakımlı Kocayayla’ya çoluk çocuk kampa gitmek ister misiniz? Kampçılık tecrübesi için iyi bir fırsat.

  • 17-18 Ekim 2020 İzmit – Subatım Yaylası Kampı

İstanbula 1.5 saat uzaklıkta, İzmit Yuvacık mevkiinde sıcakdere-soğukdere arasında 1100 m rakımlı Menekşe (Menemşe) yaylasına ailecek kampa gitmek için hazır mısınız?

  • 17 Ekim 2020 – Çocuğunuzla Kampcılığa Giriş Eğitimi ve Permakamp Günü

Kampcılığa merakınız var ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Kampcılığa giriş eğitimi, bir kampta başınıza neler gelebileceğini anlamak için yol gösteriyor. Çadır kuracak, malzemeleri tanıyacak, çocukları nasıl hazırlayacağınızı öğreneceksiniz.

  • 24-25 Ekim 2020 Bolu Kaşıkçı Şeyhler Yaylası

Kaşıkçı Şeyhler Yaylası orman ile çevrili. Sakarya Akyazı üzerinden ulaşım sağlanıyor. İstanbul’a oldukça yakın. Yerleşimin çok az olduğu yayla bir cennet parçası.

  • 29-30 Ekim 2020 Sakarya Kındıra Yaylası

Düzce, Bolu, Sakarya sınır kesişiminde bulunan 1400m rakımlı Kındıra Yaylası, doğada bol bol temiz hava alacağınız bir hafta sonu iyi bir seçenek sunuyor.

  • 31 Ekim – 1 Kasım 2020 Sakarya Beşoluk Yaylası

Hendek Dikmen Yaylası’ndan 12 km sonra, Çiğdem ve Turnalık yaylalarına karşıdan bakan Beşoluk Yaylası diğer yaylalara göre daha küçük. Yayla evlerinin konumlarından etkilenecek, zor bir çoğrafyada insanların ürettiği yaratıcı çözümleri göreceksiniz.

Çocuk Aile Doğa

Permakamp Öğünce Hafta Sonu Ekolojik Çocuk Kampları

İstanbul’a 30 km uzaklıkta, katılımcı ailelerin kurduğu Toplum Destekli Çiftlik “Permakamp Öğünce Yerleşkesi” her hafta sonu aile çocuk kampları sunuyor.

Permakamp; çocuklar günlük doğa etkinliklerinden farklı yöntem ve düşünce biçimleri ile tanışsınlar diye tasarlanmış. Çocukların da uygulama ve fikirlerle katılmasına fırsat veriyor.

Ağaç üstü ağları, ip kaydırakları, sıradışı ağaç oyun evi, Gökkubbesi (Dome), ekili arazileri, kestane platformu, kompost tuvaleti, fırını ile tüm gün her köşesinde farklılıklar bulabileceğiniz bir yer.

2020 Sonbahar Kamp Tarihleri: 10-11 Ekim, 24-25 Ekim, 14-15 Kasım

CEVAP VER