Çocuk doğa etkinlikleri Oyun Arkadaşım Yeryüzü

Çocuk doğa etkinlikleri arıyorsanız, Sinek Sekiz yayınlarından Oyun Arkadaşım Yeryüzü kitabı 4-8 yaş çocuklarınızla birlikte doğanın harikalarını keşfetmenize yardımcı olacak 52 etkinlik seçeceği sunuyor.

Çocuk doğa etkinlikleri

Çocukların hayal gücünü harekete geçirmek ve merak duygusunu canlandırmak isteyenler için, 4-8 yaş grubuna önerilen etkinlikler Oyun Arkadaşım Yeryüzü kitabında toplanmış.

“Oyun Arkadaşım Yeryüzü” ailelere, eğitimcilere ve çocukların bakımından sorumlu olan herkese çocukluğun en büyük zevklerinden birini hayatlarına dahil etmeleri için harika bir fırsat veriyor: Dışarıda, doğada vakit geçirmek.

Çocuk doğa etkinlikleri için 52 seçenek

Tarlalarda veya doğal bir şekilde düzenlenmiş bir arka bahçede oyun oynarken çocuklar bütün duyularını esnetirler, ki bu ekran karşısında yapamadıkları bir şeydir.

Bu kitap kavrayışımızı nasıl teknolojik balonun ötesinde genişletebileceğimizi göstermekte yardımcı oluyor. Bolca eğlence ve pek çok anlamlı deneyim ve paylaşılacak öykülerden oluşan bir hazine sunuyor.

Oyun Arkadaşım Yeryüzü ile çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz, dört mevsime göre ayrılmış 52 etkinlik seçeceği buluyorsunuz.

Şehir içinde bir parça yeşillikte ya da kırsalın geniş açık alanlarından birinde, nerede olursanız olun bütün oyunlar doğayla bağınızı güçlendirmeye yardımcı olacak nitelikte düşünülmüş.

Çocuk doğa etkinlikleri

Sinek Sekiz, çevre literatüründeki temel eserleri Türkçe’ye çevirmek amacıyla 9 yıl önce kuruldu. Yayıncının okuyup ilham aldığı ve hayatı dönüştürürken kılavuz olan eserlerden oluşuyor.

Yayıncı çizdiği yolu anlatırken “Basit, sade, kendine yeten, dayanışmacı, yerelliği önemseyen yaşam biçimlerinin çoğalmasının iyiliğine olan inançla kitaplara emek verdik.” diyor.

Yayınevi ilk olarak “Ekoloji Cep Rehberi” ve sonrasında “Permakültüre Giriş” adlı kitapları yayınladı. Ve ardından diğer kitaplar geldi. Yıllar geçti ve önce yayınevi kurucusu İrem Çağıl kırsala göçtü, sonra da yayınevinin ofisini kırsala taşıdı.

Kırsaldan yayıncılık yapan Sinek Sekiz, web sitesinde yöredeki üretime destek verdiğini de özellikle belirtiyor: “Kırsaldan yaşayıp çalışmayı, kendi hayatımızda kullandığımız basit gereçleri üretmeyi, doğal malzemeleri elleriye işleyerek geçimlerini sağlayan yöremizdeki zanaatkarları desteklemeyi ve bunları ulaşılabilir kılmayı istiyoruz.”

Sinek Sekiz yayınevinin hem büyükler hem çocuklar için yayınladığı kitaplara web sitesinden online sipariş vererek ulaşabilirsiniz.

Yazan: Jennifer Ward
Çeviren: Billur Kakıcı
İlüstrasyonlar: Ayşegül Dost
Malzeme özellikleri: Geri dönüşümlü kağıtlardan elde edilen 280 gr karton kapak, 70 gr kitap kağıdı.

Daha fazla bilgi ve online sipariş için: www.sineksekiz.com

CEVAP VER