Ekolojik Çocuk Kampı hafta sonu Beykoz Permakamp

Ekolojik Çocuk Kampı İstanbul’a 30 km mesafade Beykoz Permakamp alanında 30 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşiyor. Kampı organize eden ailelerin kurduğu Toplum Destekli çiftlik Öğümce köyünde yer alıyor.  

Ekolojik Çocuk Kampı

Permakamp çocuklar günlük doğa etkinlikleri ile farklı yöntem ve düşünce biçimleri ile tanışmaları için tasarlanmış. Her adımda çocuklar da uygulama ve fikirlerle katılmış.

Ağaç üstü ağları, ip kaydırakları, sıradışı ağaç oyun evi, Gökkubbesi (Dome), ekili arazileri, kestane platformu, kompost tuvaleti, fırını ile tüm gün her köşesinde farklılıklar bulabileceğiniz bir yer.

Kamp alanı yerleşke içinde bulunuyor, kahvaltı ve öğlen yemeğini de burada sağlanıyor. Akşam yemeği için büyük bir mangal yakılıyor

Kampı düzenleyen “Kampa gidelim mi baba?” olunca ilk akla gelen soru “Çocuk kampı sadece babalara mı açık?” Kampa anneler, teyzeler, amcalar, dedeler, herkes katılabilir. Çocuk olmadan da katılabilirsiniz.

Ekolojik Çocuk Kampı çocuklar için neler sunuyor?

Tüm yaş grupları için hazırlanan kamp alanı büyük bir yeşillik ve çocukların rahatlıkla oynayabilecekleri güvenli bir ortamda bulunuyor.

Her yaştan çocuk büyükler ile yürüyüşe katılıyor. Küçük olanların biraz desteğe ihtiyacı olabilir ancak merak etmeyin kamp organizatörleri bu konuda oldukça deneyimli. Kampın Kolaylaştırıcısı kuruculardan Alpay Oğuş.

Kampta doğa farkındalığını arttırıcı tekrarı çoğaltmak ve doğa bilincini kalıcı olarak içselleştirmek amaçlanıyor. Bolca yürüyüş, kaybolma, hikaye, masal, gözlem, böcek, yağmur, sis, soğuk, sıcak, su, güneş, çamur ve kısmete ne çıkıyorsa olduğu gibi karşılamak, dayanışmak, yardımlaşmak, eğlenmek var.

Ekolojik Çocuk Kampı

Aktiviteler arasında kamp çevresinde akşam ateşi için odun toplama, mevsimi itibari ile muşmula, kuşburnu ve yayla elması toplama sayılabilir. Ayrıca arabayla gidileceği için top, ip, küçük müzik aletleri v.b araçlar getirebilirsiniz.

Müzik yapmayı bilen varsa getirilecek aletler ile şarkı söyleyebiliriz ya da oyunlar oynayabiliriz. Boya kalemi kağıt kitap da getirebilirsiniz pazar sabahı kahvaltı sonrası resim yapabiliriz çimlerde.

Ekolojik Çocuk Kampı Programı

Kamp programı 30 Haziran Cumartesi sabah 07:00 evden çıkış ve Permakamp’a ulaşım ile başlıyor.

Çadırların kurulumu ve oryantasyondan sonra Cumartesi ve Pazar günleri kamp programı yürüyüş, kamp içi serbest zaman, kamp işlerinde üretim, solucan ve toprak üzerine söyleşi, çiftlik kurmak üzerine söyleşi, kamp ateşi, konaklama ile geçiyor.

Gün boyu kamp içerisinde çocuklar için kerpiç ev yapımı, ağaç ev tamiratı gibi değişik etkinlikler de var.

1 Temmuz Pazar günü saat 15:00 civarı Permakamp’tan geri dönüş yola çıkılıyor.

Ulaşım Yemek Konaklama

Herkes kendi aracı ile yola çıkıyor. Arabası olmayanlar için arabasında yer olanlar kamp organizasyonu ile iletişim kurarsa arabalara dağıtım yapılarak masraflar paylaşılabiliyor.

Ekolojik Çocuk Kampı

Permakamp Ekolojik amaçlarla kurulu bir çiftlik olduğundan tüm gıda ihtiyacı nereden geldiği ve ne olduğu belli ürünler ile Permakamp Mutfağı ve Ambarı tarafından karşılanıyor.

Kamp malzemesi olanlar kendi çadır, mat ve uyku tulumlarını getiriyor, olmayanlar kiralayabiliyor.

Detaylar ve katılım formu için: www.kampagidelimmibaba.com

CEVAP VER