Çocuk oyunları ekolojik üreticiler İyilik Şenliği’nde

Çocuk oyunları ekolojik üreticiler türeticiler İyilik Şenliği’nde buluşuyor. 12 Mayıs Cumartesi Nişantaşı Sanat Parkı’nda yeni bir ekonomik sistem öneren Good4Trust’ın düzenlediği 2. İyilik Şenliği’nde iyi insanlar biraraya geliyor.

çocuk oyunları ekolojik

Sosyal ve ekolojik açıdan sorumlu ve adil “üretici”leri ve onların ürün ve hizmetlerinden yararlanan “türetici”leri buluşturan Good4Trust.org Şişli Belediyesi ile birlikte İyilik Şenliği düzenleniyor.

2012 yılında Türkiye merkezli kurulan Good4Trust’ın kurucusu Dr. Uygar Özesmi, Good4Trust’ı “iyilik ve güven” ekseninde, ekolojik ve adil bir yaşamı öneren yeni bir ekonomik sistem olarak tanımlıyor.

“Türetim ekonomisi” olarak da adlandırdığı bu sistem adil, çevre ve insana dost üreticileri destekleyen, doğayı kollayan bir toplum, hakkaniyetli bir ekonomik sistem oluşturma amacında.

Good4Trust.org’un Çarşı bölümü; adil ve doğaya dost üretim yapan üreticilerin ürün ve hizmetleri ile satın aldığı ürünün nereden geldiğini, nasıl üretildiğini, çevreye zarar verip vermediğini inceleyen, yerel ürün kullanmaya özen gösteren türeticileri buluşturuyor. Platformda ayrıca iyiliklerin paylaşıldığı ve teşvik edildiği bir bölüm de yer alıyor.

Çocuk oyunları ekolojik gelecek için

Gezegenin geleceğini düşünmek, çocuklarımızı düşünmek demek. Yaşadığımız dünyanın umudu, yeşil yaşamı deneyimleyen çocuklarla mümkün olabilecek. Geç olmadan harekete geçmemiz, çocuklarımızın yaşamlarını ekolojik ve sosyal açıdan adil ürün ve hizmetlerle bir araya getirmemiz gerekiyor.

Good4Trust.org Çarşı’da yer alan üreticiler, bu ilkeler doğrultusunda çocukların geleceklerinin güvence altında olduğu bir dünya için üretim yapıyor.

Çocuklara ekolojik ve sosyal açıdan adil bir yaşam kurmak için ebeveynler organik pamuklardan üretilen patikten, ahşap denge bisikletine uzanan ürün çeşitliliğini Good4Trust’ta bulabiliyor.

Good4Trust’ın 12 Mayıs’ta Nişantaşı Sanat Parkı’nda düzenlediği 2. İyilik Şenliği’nde aileler, çocukları için güvenilir ürünlere ulaşabilecek, çocuklar oyunlarla keyifli vakit geçirecek.

Şenlikte saat 12.30’da “Oyun Her Çocuğun Hakkı”dır diyen üreticilerden “Önemsiyoruz” 4-6 yaş çocuklarla atölye çalışması yapacak.

Şişli Belediyesi’nden “iyilik”e destek

Nişantaşı Sanat Parkı’nda Türkiye’nin farklı illerindeki doğa dostu 25’ten fazla Good4Trust üreticisinin ürünlerini sergileyip sunumlar, uygulamalar ve atölyeler gerçekleştireceği şenlikte, gün boyu Açık Radyo’nun müzikleri yayınlanacak, müzik gruplarının performansları ve Türetim Ekonomisi ile ilgili söyleşiler yer alacak.

12 Mayıs Cumartesi günü 10.00-19.30 saatleri arasında herkese açık olacakGood4Trust İyilik Şenliği 2018, sosyal medyada da #İyilikİçinÜret , #İyilikİçinTüretve #BirlikteYalnızDegiliz etiketleri üzerinden takip edilebiliyor.

Daha fazla bilgi için: www.Good4Trust.org

CEVAP VER