Çocuklar Atık Yönetim Uzmanı oluyor

Çocuklar Atık Yönetimi uzmanlığını KidZania İstanbul’da deneyimliyor. Sürdürülebilir yaşam için geri dönüşümün tüm süreçlerini “Akademi Çevre Geri Dönüşüm Merkezi”nde eğlenerek öğreniyor.

Çocuklar Atık Yönetimi

Atık yönetiminde Türkiye’nin lider firması Akademi Çevre, atık dönüşümünün çevre koruma için önemini anlatmaya devam ediyor.

Çocukların tüm dönüşüm sürecini öğrenerek “Atık Yönetim Uzmanı” olduğu “Akademi Çevre Geri Dönüşüm Merkezi” KidZania İstanbul’da açıldı.

Covid-19 salgını öncesi ilk adımları atılan proje tamamlandı. “Kontrollü Sosyal Hayat” kuralları ile etkinliklere devam eden KidZania İstanbul’da çocuklar ile buluşmaya başladı.

Akademi Çevre Geri Dönüşüm Merkezi, 4-14 yaş grubu çocuklara ekolojik denge için geri dönüşümün önemini anlatıyor.

KidZania CEO’su Ebru Timur’un ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa Akademi Çevre CEO’su Ufuk Işık ve Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Işık katıldı.

Çocuklar Atık Yönetimi

Sürdürülebilir yaşam için geri dönüşümün önemi

Geri Dönüşüm Merkezi’nde çocuklar, elektronik atıkların ayrıştırılmasından geri dönüşümün çevreye olan katkısına kadar tüm süreci yerinde deneyimliyor.

Çocuklara geri dönüşüm alışkanlığı kazandırmanın, ekolojik denge ve kaynakların sürdürülebilirliği için önemine değinen Akademi Çevre CEO’su Ufuk Işık “Bu amaçla KidZania İstanbul’da Geri Dönüşüm Merkezi ile yer aldık.” dedi.

Akademi Çevre Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Işık ise şunları söyledi: “Çocuklar atık elektrikli elektronik eşyaların geri dönüşümünü akranlarıyla eğlenerek deneyimliyor. Atık yönetiminin sürdürülebilirliğe katkısını öğreniyor. Doğal kaynaklar ve çevre farkındalıkları, KidZania Akademi Çevre Geri Dönüşüm Merkezi ile daha da artıyor.”

Çocuklar Atık Yönetimi

KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur, çocukların çevre duyarlılıklarını ölçümlemek için yaptıkları özel çalışmaya değindi:

“Çok hassas ve yaşadıkları dünyaya değer veren bir nesil geliyor. Nesli tükenen hayvanlardan küresel ısınmaya, uzaydaki çöplerden pembe yunusa kadar birçok konuda fikir sahibiler. Sorunlar üzerinde düşünüyorlar ve çözüm önerileri var. Teknoloji dünyasında yaşıyorlar ve teknolojinin faydalarının yanı sıra sürdürülebilir yaşam için kullanımı konusunda da oldukça bilinçliler.”

Çocuklar Atık Yönetim Uzmanı oluyor

Çocukların doğaya duyarlılıkları ile Geri Dönüşüm Merkezi’ne büyük ilgi göstereceklerini düşünen Timur şöyle devam etti:

“Yeni aktivite alanımızda misafirlerimiz, elektronik eşyaların geri dönüşümü hakkında bilgi sahibi olacak ve aktivitenin sonunda Atık Yönetimi Uzmanı olacak.”

Çocuklar Atık Yönetimi

KidZania İstanbul Etkinlik Alanı

8 bin metrekarelik bir alanda 2014 yılında açılan KidZania İstanbul, 1 Ağustos 2020 tarihinde çocuklu ailelere hizmeti vermek için kapılarını yeniden açtı.

“Kontrollü Sosyal Hayat” prensibi ile yeni normal kurallarının titizlikle uygulandığı KidZania İstanbul’da sosyal mesafe, maske kullanımı, minimum temas ve maksimum hijyenden oluşan dört yeni temel kural bulunuyor.

Çocuklara uygun boyutlarda tasarlanan gerçek şehir düzenlemesi ile Çocuklar Ülkesi KidZania’da; hastane, itfaiye, tiyatro, arkeoloji müzesi, üretim fabrikaları, havacılık akademisi, diş sağlığı merkezi, banka, stadyum gibi 67 aktivite alanı bulunuyor.

KidZania’da çocuklar gerçek dünyanın bir simülasyonu ile geleceğe hazırlanırken, bol bol eğlenme ve öğrenme olanağı buluyor.

0-14 yaş grubu çocukları ağırlayan KidZania’da, 7 yaşın üstündeki çocuklar anne ve babaları olmadan diledikleri gibi vakit geçirebiliyor. İsteyen ebeveynler ise, 5-14 yaş arasındaki çocuklarını KidZania’daki deneyimli KidZitter’lara emanet edebiliyor.

Daha fazla bilgi için: www.kidzania.com.tr ve www.akademicevre.com

CEVAP VER