Çocuklar sağlıklı yaşamı festival ile eğlenerek öğreniyor

Çocuklar sağlıklı yaşamı eğlenerek öğrenmek için Tabağım Renkli Hayatım Hareketli Çocuk Festivali ile Hilltown AVM’de buluşuyor. Sağlıklı beslenme içerikli ücretsiz çocuk tiyatrosu, atölyeler, yoga ve zumba Mapfre Vakfı desteğiyle 4-5 Mayıs tarihlerinde çocukları bekliyor.

Çocuklar sağlıklıMapfre Vakfı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile beş yıldır sürdürdüğü Sağlıklı Yaşam Projesi ile bugüne kadar 223 okulda 819 aktivite gerçekleştirdi. Proje ile 53 bin 236 öğrenci ve 1.956 öğretmene ulaşıldı.

Mapfre Vakfı 2014 yılından bugüne Türkiye’de Sağlıklı Yaşam alanında eğitici ve eğlendirici okul aktiviteleri ile ilköğretim öğrencilerini sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendiriyor. Her yıl yeni modüller eklenerek zenginleşen proje, 2019 yılında yeni ismi, kitapları ve AVM festivalleri ile devam ediyor.

Geçen yıl Çocuk ve Yeni Doğan Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülnihal Şarman ve “Neşeli Tabaklar” kitabı yazarı Sibel Güngör desteğiyle yenilenen proje Tabağım Renkli Hayatım Hareketli ismini aldı.

Çocuklar sağlıklı yaşamı tiyatro ve hikaye kitabı ile keşfediyor

Yenilenen dekorlar ile daha renkli ve eğlenceli olan projenin ana temasını yine tiyatro oyunu oluşturuyor. Oyunu izleyen çocuklara kahramanlarının da yer aldığı eğlenceli ve öğretici bir hikâye kitabı hediye ediliyor. Senaryodan yola çıkarak hazırlanan hikâyede, Uğur’un vücudu içindeki heyecan verici serüven aktarılıyor.

Oyunu izleyen çocukların ebeveynlerine de Dr. Gülnihal Şarman tarafından hazırlanan bilgi verici bir kitap hediye ediliyor. Ebeveyn kitabında çocuklar için sağlıklı ve dengeli beslenme önerilerinin yanı sıra, Neşeli Tabaklar kitabının yazarı Sibel Güngör’ün renkli ve neşeli tarifleri de yer alıyor.

Çocuklar sağlıklı
Tabağım Renkli Hayatım Hareketli Çocuk Festivali Etkinlik Programı

Tabağım Renkli Hayatım Hareketli Çocuk Festivali

Vakıf, sağlıklı yaşamın ve sağlıklı nesiller yetiştirmenin bilinçli ebeveynlerden geçtiği farkındalığıyla okullarda çocuklara ulaşmaya devam ederken bir yandan da çeşitli alışveriş merkezlerinde düzenlediği Tabağım Renkli Hayatım Hareketli Çocuk Festivali ile ebeveynlere ve çocuklara aynı anda dokunuyor.

Festivalde aileleri bilgilendiren uzman söyleşileri, çocuklar için sağlıklı atıştırmalıklar atölyeleri, ebeveynler ve çocuklar için sağlıklı besin hazırlama atölyeleri, yoga ve zumba ile sağlıklı yaşamın ipuçlarını öğreten tiyatro oyunu yer alıyor.

Festival ile sağlıklı yaşam için toplumsal bilincin artırılması ve ailelerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmelerine katkı sunulması hedefleniyor. 13-14 Nisan’da Akasya AVM’de ve 20-21 Nisan’da Akbatı AVM de gerçekleştirilen festivaller 4-5 Mayus’ta Hilltown AVM ile devam ediyor.

Çocuklar sağlıklı
Tabağım Renkli Hayatım Hareketli Çocuk Festivali Çocuk Tiyatrosu Programı

4 Mayıs Cumartesi ve 5 Mayıs Pazar günleri saat 12.00’de “Sağlıklı Renkli Kurabiyeler”, 14.00’te “Çocuk Yogası” ve 16.00’da ise “Besleyici Renkli Soslar” atölyeleri gerçekleşecek. 5 Mayıs Pazar günü saat 14.00’de “Yeşil Çocuk ile Zumba” ile bol bol dans ederek eğlenecek.

Eğlenceli ve kitap hediyeli Tabağım Renkli Hayatım Hareketli Çocuk Tiyatrosu hem Cumartesi hem de Pazar günü sergilenecek. 4-5 Mayıs saat 13.00-14.00 ve 15.00-16.00 saatleri arasında tüm çocuklar tiyatroyu ücretsiz olarak izleyebilecek.

Çocuklar sağlıklı
Tabağım Renkli Hayatım Hareketli Çocuk Festivali Atölye Programı

Günün son etkinliği olarak ebeveynler için Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Doktor Didem Gülmez ile “Sağlıklı Yaşam için Renkli Smoothie Tarifleri” söyleşisi yer alıyor.

Söyleşi sonunda Dr. Didem Gülmez konuklara sebzeler ve meyveler ile besleyici ve lezzetli tarifler gösteriyor.

Söyleşilerin moderatörlüğünü Karnaval radyolarından BabyJoy’da Yeşil Çocuk programı hazırlayan Aslı Dede yapıyor.

Festival 4-5 Mayıs tarihlerinde İstanbul Maltepe Küçükyalı Hilltown AVM’de 12.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Misafirler tüm etkinliklere ücretsiz olarak katılabilecek.

Çocuklar sağlıklı
Tabağım Renkli Hayatım Hareketli Çocuk Festivali Söyleşi Programı

Tabağım Renkli Hayatım Hareketli Çocuk Festivali
Atölye Söyleşi Programı

4 MAYIS CUMARTESİ

12.00-13.00 Atölye Sağlıklı Renkli Kurabiyeler Atölyesi
13.00-14.00 Tiyatro – Tabağım Renkli Hayatım Hareketli
14.00-15.00 Atölye – Tuğçe Durakçı ile Çocuk Yogası
Yoga Eğitmeni Müzisyen Tuğçe Durakçı & Yeşil Çocuk Program Yapımcısı Aslı Dede
15.00-16.00 Tiyatro – Tabağım Renkli Hayatım Hareketli
16.00-17.00 Atölye – Besleyici Renkli Soslar Atölyesi
17.00-18.00 Söyleşi – Sağlıklı Yaşam için Renkli Smoothie Tarifleri
Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Dr. Didem Gülmez & Yeşil Çocuk Program Yapımcısı Aslı Dede

5 MAYIS PAZAR

12.00-13.00 Atölye – Sağlıklı Renkli Kurabiyeler Atölyesi
13.00-14.00 Tiyatro – Tabağım Renkli Hayatım Hareketli
14.00-15.00 Atölye – Yeşil Çocuk ile Zumba
15.00-16.00 Tiyatro – Tabağım Renkli Hayatım Hareketli
16.00-17.00 Atölye – Besleyici Renkli Soslar Atölyesi
17.00-18.00 Söyleşi – Bağışıklık Destekleyici Renkli İçecek Tarifleri
Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Dr. Didem Gülmez & Yeşil Çocuk Program Yapımcısı Aslı Dede
* Tüm etkinliklere katılım ücretsiz.

Daha fazla bilgi için: www.hilltownavm.com

Mapfre Vakfı Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri bilgi için:
www.mapfre.com.tr/sigorta-tr/biz-kimiz/surdurulebilirlik/kurumsal-sosyal-sorumluluk/fundacion-mapfre/

CEVAP VER