Çocuklar sıfır atık şarkısı yazıp Zeliha Sunal ile birlikte söylediler

Çocuklar sıfır atık şarkısı yazıp, okullarına gelen Zeliha Sunal’a atıklardan yaptıkları müzik aletleri ile çalarak söylediler. Çok etkilenen çevre gönüllüsü Zeliha Sunal, şarkıyı çocuklarla birlikte seslendirdi ve bir de video klip çekilmesini sağladı.

Çocuklar sıfır atık şarkısı

Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu öğrencileri ve Müzik Öğretmeni Funda Cumbul’un birlikte yazdığı “Sıfır Atık” şarkısı, Akademi Çevre firması desteğiyle, ünlü Pop sanatçısı Zeliha Sunal’ın öğrencilerle birlikte seslendirdiği Çevrecilik Şarkısına dönüştü.

Devlet okulu olan Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı “Sıfır Atık” projesi kapsamında ilk pilot okul seçildi ve “Çevre Beratı” almaya hak kazandı. Yıllardır çevre konusunda pek çok çalışmaya destek veren pop sanatçısı Zeliha Sunal’ı söyleşi için okullarına davet ettiler ve böylece onlar için yepyeni bir macera başlamış oldu.

Okulda atıklardan yaptıkları müzik aletlerini çalarak “sıfır atık” şarkısı söyleyen çocuk orkestrası ile tanışan Zeliha Sunal çok etkilendi ve şarkıyı daha fazla kişinin duyması için harekete geçti.

Aranjör Murat Yeter ile çalışıp çocukların müzik öğretmenleriyle birlikte yazdıkları şarkıyı geliştirerek “Hedef Sıfır Atık” adlı eğlenceli bir çevrecilik şarkısı haline getirdi.

Çocukları sıfır atık şarkısı yazdı, birlikte söyledik ve herkes dinlesin istedik.

Sanatçı ve çevre gönüllüsü Zeliha Sunal şarkının yaratılış öyküsünü şöyle anlatıyor:

“Duyduğum anda sözlerinden çok etkilendiğim bu şarkıyı daha çok kişinin dinlenmesini istedim. Henüz ortaokul öğrencileri olan bu çocukların çevre konusundaki duyarlılıkları beni inanılmaz etkiledi.

Şarkının içeriğindeki değerli mesajları tüm Türkiye ile paylaşmak amacıyla, bu konu ile örtüşebilecek bir sponsor arayışına başladım.

Çocuklar sıfır atık şarkısı
Sanatçı & Çevre Gönüllüsü Zeliha Sunal

İstanbul Havalimanı Atıktan Sanat’a projesinde de yer aldığımdan, Havalimanı Sıfır Atık çalışmalarını gerçekleştiren Akademi Çevre firması ile iletişim kurup destek sağlamalarına vesile oldum. Firmanın desteği ile şarkımızın klip çekimlerini yönetmen Cihan Kahraman gerçekleştirdi.

Biz bu şarkının üretim sürecinde, hem öğrenciler ve hem de sponsorumuz ile birlikte çok keyif aldık. Şarkımızın amacına uygun olması gerektiğini düşünerek klip çekimlerini de Akademi Çevre firmasının tesisinde gerçekleştirdik.

Herkesin diline dolanacağını düşündüğümüz “Hedef Sıfır Atık” isimli şarkımız, 300 farklı dijital platformda sevenlerimize sunuluyor.”

Umudumuz, şarkımızı dinleyen herkesin çevre duyarlılığının artması

Akademi Çevre Entegre Atık Yönetimi Endüstri A.Ş. Kurumsal İletişim & CRM Koordinatörü Burcu Kandemir ise konuyla ilgili şunları söylüyor:

“Sıfır Atık” 21. yüzyıl felsefesi ve tasarım ilkesidir. Geri dönüşüm içerir ancak toplumun kaynak ve atık akışına “bütün bir sistem” olarak yaklaşarak geri dönüşümün ötesine geçer. Firmamız kaynak kullanımını önlemek ve azaltmak amacıyla sıfır atık hedefine odaklanarak, döngüsel kaynak yönetimi ve sürdürülebilirlik faaliyetlerini yürütüyor. Kalite standartları ve yasal mevzuatlar çerçevesinde toplam atık yönetimi hizmeti veriyoruz.

Çevre konusunda gönüllü çalışmalarını takip ettiğimiz Zeliha Sunal’dan projeyi dinleyince seve seve destek olmak istedik. Umudumuz, şarkımızı dinleyen herkesin çevre konusundaki duyarlılığının artması.”

CEVAP VER