“Deniz varsa hayat var” eğitimi şimdi de Ayvalık’ta

Çocukların denizle olan bağlarını güçlendirmeyi hedefleyen Ayvalık Belediyesi ve TURMEPA Deniz Temiz Derneği çocuklar için bir araya geldi.

TURMEPA İzmir Şubesi ve Ayvalık Belediyesi çocuklara “Deniz varsa hayat var” sloganıyla 4 Ağustos 2017’de deniz kenarında denizlerimiz hakkında eğitim verecek, gönüllü dalış ekiplerinin de katılımı ile deniz dibi temizliği yaparak farkındalık yaratacak.

Çocuklara verilecek eğitim ve mentorlar eşliğinde gerçekleşecek projenin içeriğinde denizlerimiz, kirliliğin sebepleri, sudaki yaşam ve deniz canlıları ile ilgili bilgiler veriliyor.

Projenin amacı, eğitim sonunda çocukların sadece doğaya değil, tüm canlılara bakış açısına ışık tutmak ve bir bilim insanı gibi düşünerek yeni fikirler ve projeler üretmelerini sağlamak.

TURMEPA eğitmenleri çocuklara denizlerdeki hayatı, ekosistemi ve deniz temizliğinin önemini içeren bir eğitim verecek. Ayvalık Duba Plajı’nda verilecek eğitimin yanısıra çocuklar özel oyunlar ile eğlenecek.

Çocukları denizle buluşturmayı da amaçlayan etkinlik kapsamında kıyı ve deniz dibi temizliği yapılarak denizlerdeki atıklara dikkat çekilecek.

Sloganlar ve pankartlar eşliğinde çocukların el baskıları, yazıları ve resimleri ile birlikte “Denizimi Koruyorum” afişleri hazırlanacak.

Etkinlik sonunda çocuklara TURMEPA ve Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin deniz ve denizcilik hakkında bilgiler içeren yazılı ve görsel yayınları dağıtılacak.

23 yıldır gelecek nesillere temiz denizlerin bırakmak amacıyla çalışan TURMEPA, İzmir’deki faaliyetlerini Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nde yürütüyor.

Ülke çapında denize kıyısı olan ve su ile temas kuran şehirlerde organize olan dernek, denizlerin korunmasını geniş halk kesimlerince benimsenen ulusal bir davranış biçimi haline getirmek vizyonu ile ilerliyor.

CEVAP VER