Doğada Çocuk Kampı ile İznik Avdan Dağı

Doğada Çocuk Kampları, İznik Avdan Dağı’nda Dikey Dünya Evi ve Analı Kuzulu ile birlikte devam ediyor. Ekim ayında ikinci kamp 14-15 Ekim tarihlerinde bizleri bekliyor. Haydi, çocuklarla kampa.

Doğada Çocuk Kampı İznik

Cuma öğleden sonra başlayan ve Pazar akşamüstü son bulan etkinlik, yerleşme ve akşam ateş başı tanışma çemberi ile katılımcılarına “merhaba” diyor.

Yaş sınırının olmadığı kamplarda, anne-babanın kuzusu ve doğa ile olan uyumuna özen gösteriliyor.

Grup dinamiğine ve hava koşullarına bakarak, doğanın içinde daha çok hareket etmeye olanak sağlayan etkinliklerin yapılmasına öncellik veriliyor.

Doğada Çocuk Kampı Etkinlik

Doğada Çocuk Kamplarında “hep birlikte”

Çadır ve ev konaklama alternatiflerinin olduğu Dikey Dünya Evi’nde sofralar yardımlaşma ile kuruluyor, yemekler hep birlikte yeniyor.

Kamp ateşinin birlikte yakıldığı, yemeğin hep birlikte pişirildiği uzun ve keyifli doğa yürüyüşleri var.

Kaya tırmanışı, ormanda oryantiring kampın olmazsa olmazları.

Doğada Çocuk Kampı Ekim 2017

Programda ayrıca Bayraklı Tepe ve yayla yürüyüşü yer alıyor.

Doğanın sesini dinlemek, “an” da kalarak yürümek ve ekip olarak hareket etmenin hazzını yaşamak, kampın en önemli amaçları arasında yer alıyor.

Kent yaşamının sıkıntılı havasından uzaklaşmak ve insanın doğayla olan bağını yeniden canlandırmak için, güneşin batışı birlikte ve sessizlik içinde izleniyor.

Kampta yerel tohumdan patlamış mısır da var 🙂

Slackline yürüyüşü yapmak, herkesin kendi masalını anlattığı ateş başı sohbetinde yerel tohumdan elde edilmiş patlamış mısır yemek, kampın keyifli etkinlerinden.

Doğada Çocuk Kamp Ateşi

Doğa, kuzular için sonsuz yaratıcı bir alan. Kampta kuzuların kendi zamanlarında istedikleri gibi hareket etmeleri mümkün oluyor.

Herkesin kendi masalını anlattığı bir çemberde Ormanevi Kollektifi’nin yerel tohumdan yetiştirdiği patlamış mısır var.

Doğada Çocuk ve Gerçek Temiz Sağlıklı Gıda

Gıdanın adil ve yerel olmasına özen gösterilen mekânda, küçük üretici ile organik tarım destekleniyor ve sağlıklı gıda için özen gösteriliyor.

Rafine şeker kullanılmıyor, doğala özdeş aroma içeren gıda maddelerinden uzak duruluyor. Geri dönüşüme önem veriliyor ve çöpler ayrıştırılıyor, mutfak atıklarından kompost yapılıyor.

Doğada Çocuk Kampı Beslenme

Dikey Dünya Evi & Analı Kuzulu sağlıkla sürdürülebilir bir yaşamı mümkün kılmak için ağaca ve toprağa dokunmayı önemli buluyor. Doğanın içinde daha çok etkinlik yapacağı kampları sürdürmeyi planlıyor.

Fotoğraflar için teşekkürler Erbil Balta 🙂 www.erbilbalta.com

Daha fazla bilgi için: www.dikeydunya.com ve www.analikuzulu.com

CEVAP VER