Doğal Yaşam Festivali Baldo Organik Dondurma standındayız

Organik sertifikalı dondurma. Organik keçi sütü, yerli salep ve organik çam balından.

Baldo Ballı Dondurma standını Doğal Yaşam Festivali’nde ziyaret ettik. Kurucu Mehmet Şensoy’dan bilgi aldım.

Doğal yaşam Festivali 3-4 Haziran 2017 tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsünde gerçekleşti.

PAYLAŞ
Önceki İçerikSakıp Sabancı Müzesi Yaz Okulu ile Müzede Kamp için hazır mısınız?
Sonraki İçerikPera Eğitimden doğa ve çevre temalı yaz atölyeleri
Editör
Merhaba! :) Ben Elif Börekçi. 1988 yılında İstanbul’da doğdum. Sabancı Üniversitesi Siyasal ve Toplumsal Bilimler bölümü mezunuyum. Üstüne pazarlama alanında yüksek lisans ve doktora yaptım, doktoram 2020 yılında bitti. Çevreye, hayvanlara, ekolojiye olan ilgim ve merakım beni lisans bittikten sonra Bölgesel Çevre Merkezi’nde staja yönlendirdi, orada hem staj yaptım hem de 2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde kurulan iklim değişikliği sergisinde gelen okullara iklim değişikliği anlatan ekibin içinde yer aldım. O sergide öğrenmeyi, anlatmayı ve paylaşmayı çok sevdiğimi ve yaşadığımız dünya için birşeyler yapmak istediğimi fark ettim. Öğrenmeyi, anlatmayı, öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Bildiklerim sadece bana kalırsa, ne anlamı var ki? :) Yaşadığımız dünya için birşeyler yapmanın hep iki yolu olduğunu düşündüm; biri çocuklara bunu fısıldamak, diğeri de tüketici olan yetişkinlere. Tüketici olan yetişkinlere, bunu nasıl anlatabileceğimi ve nasıl anlayabileceğimi bulmak için pazarlama yüksek lisansı ve aynı alanda doktora yaptım. Akademik yolculuğumun ortasında, yoga ile tanıştım. 4 senedir yoga yapıyorum, 2.5 senedir de yoga eğitmenliği yapıyorum. Yoga ile tanışınca aslında en büyük hayalimi de gerçekleştirebileceğimi fark ettim; kendimi hep çocuklarla çalışırken, bir şeyler yaparken hayal etmiştim. Çocuk yogası ile, çocuklarla yoga yaparak bu hayalimi gerçekleştirebileceğimi fark ettim. 1 yıldır çocuklarla yoga yapıyoruz, onlarla yoga yaparken sürdürülebilirlik, iklim değişikliği konularına da değiniyoruz. Kaynakları sürdürülebilir bir dünyada yaşamak için neler yapabileceğimizi yoga ile ve merak ederek, oynayarak, araştırıyoruz. Hem çocukların doğuştan getirdikleri farkındalıklarını bir ömür korumalarına ışık tutarken, hem de ufacık da olsa kulaklarında dünyamızla ilgili bir şeyler kalabilmesi en büyük dileklerimden :) Yoganın yanısıra yazı yazmayı seviyorum, yazılarımı paylaştığım bir blogum var; elifborekci.medium.com. Yazı yazmaya, çocuklarla olmaya, yoga yapmaya devam ediyorum. Okullar bitti ama öğrencilik bitmedi. Hala öğrenciyim. :) Ekolojiye, sürdürülebilirliğe ve çocuklarla çalışmaya olan merakım ve isteğim beni yesilcocuk.com ailesiyle tanıştırdı. Çok mutluyum!

2 YORUM

    • Merhaba Habibe kayaaslan. Baldo Dondurma ile instagram hesabından iletişim kurabilirsiniz. Hesap üzerinden mesaj gönderdiğinizde size hemen geridönüş yapıyorlar. Instagram: @baldodondurma Afiyet olsun. 🙂

CEVAP VER