Enerjimiz Yarınlara eğitimi çocuklar ile buluşuyor

Enerjimiz Yarınlara eğitimi ile çocuklar enerji kaynakları, verimlilik, tasarruflu kullanım, temiz enerji ve enerji üretimi hakkında bilgi alıyor. Sosyal sorumluluk projesi ile 17 ilde 20 okula ulaşan Aksa ekibi 2019 yıl sonuna kadar 2 bin çocuğa enerji eğitimi vermeyi hedefliyor.

Enerjimiz Yarınlara Eğitimi

Aksa grup şirketlerinin gönüllü çalışanlarından oluşan Enerjimiz Yarınlara ekibi, Türkiye’yi dolaşmaya ve özellikle köy okullarında, zor şartlarda okuyan öğrencilere enerji dünyasını anlatmaya devam ediyor.

Aksa gönülüsü Enerjimiz Yarınlara ekibi; doğal gaz kullanım alanları, jeneratörün nasıl çalıştığı, elektrik tarihi, bilinçli elektrik kullanımı ve enerji üretimi konularını çocuklara kolay anlayabilecekleri bir dille anlatıyor.

Eğitimlerde işlenen konular, projeye özel tasarlanan enerji temalı matematik oyunu ve çeşitli deneylerden oluşan etkinliklerle pekiştiriliyor.

Etkinlik sonunda öğrencilere Aksa grup şirketlerinin özel olarak hazırlattığı Enerji Ansiklopedisi, kırtasiye gereçleri ve sırt çantası hediye ediliyor.

Enerijimiz Yarınlara eğitimi ile Aksa Türkiye’yi geziyor

Aksa grup şirketleri Türkiye’yi şehir şehir gezerek çocuklara enerji eğitimi veriyor. Proje kapsamında 17 ilde 20 okula ulaşan Aksa Enerjimiz Yarınlara ekibi, 2091 yılı sonuna kadar 2 bin çocuğa enerji eğitimi vermeyi hedefliyor.

Enerjimiz Yarınlara eğitimi

2019 Mart ayında başlayan Enerjimiz Yarınlara projesinin gönüllü ekibi Ekim ayında Bolu, Düzce ve Zonguldak’ta çocuklarla buluştu. 27 ve 28 Kasım’da ise Manisa’daki Ahmetli Ortaokulu, Çiçekli Ortaokulu ve Beğel Ortaokulu ziyaret edildi.

Proje kapsamında şu ana kadar Rize, Trabzon, Malatya, Elazığ, Van, Ağrı, Tokat, Amasya, Ordu, Giresun, Balıkesir, Çanakkale, Bolu, Düzce, Zonguldak ve İzmir’de 1.700 öğrenciye enerji eğitimi veren Aksa ekibi, Manisa’da 200’den fazla öğrenciye enerji dünyasını anlattı.

Enerjimiz Yarınlara eğitimi

Proje ile çocukların eğitimine katkıda bulunmayı amaçlayan Aksa Enerjimiz Yarınlara ekibi, Manisalı öğrencilere enerji kaynakları, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı, enerji okuryazarlığı, temiz enerji kavramı ve enerji üretimi hakkında bilgiler aktardı.

Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör çalışanlarından oluşan ekip çocuklara kendi çalışma alanlarını anlattı.

Daha fazla bilgi için: www.aksa.com.tr

CEVAP VER