Kaçkarlar Macahel Vadisi Çocuk Kampı

Bu yaz çocuklarınızla birlikte çok farklı bir deneyime adım atmak ister misiniz? Kaçkar Macahel Bölgesi yaylalarına çoluk çocuk kampa gidebilirsiniz. 2017 yazında eşsiz güzellikteki yaylalarda konaklayıp, yayla yollarını adımlayabilirsiniz. “Kampa gidelim mi baba?” tarafından düzenlenen kampta, 6 yaş ve üzeri çocuklara göre planlanan rotalar, Uğur Biryol rehberliğinde gerçekleştirilecek.

Kamp için Trabzon’da buluşup Kaçkar Dağlarının eşsiz doğasına geçiş yapıyorsunuz. Macahel, Doğu Karadeniz’in en doğusunda yer alıyor. Gürcistan sınırındaki Macahel’in altı köyü Artvin sınırlarında, kalan 12’si de Gürcistan sınırlarında kalıyor. Biyolojik rezerv alanı olarak çok değerli bir bölge olan ballarıyla ünlü Macahel, yaban yaşam sahası olarak da değerli. Bu coğrafyanın farklı bir Karadeniz’i olan Macahel ve civarındaki bölgeyi çocuklarınızla birlikte keşfedebilirsiniz. Program Şavşat, Macahel ve Borçka bölgesi köyleri ve yaylalarında gerçekleştirilecek.

Kaçkarlar Macahel Vadisi Çocuk Kampı bu yaz iki farklı tarihte düzenleniyor. İlk dönem 2-8 Temmuz, sonraki dönem ise ise 6-12 Ağustos tarihlerinde olacak.

Detaylar ve katılım formu için: www.kampagidelimmibaba.com

Kampa sadece babalar ile mi gidiliyor?

Kampı düzenleyen “Kampa gidelim mi baba?” olunca ilk akla gelen soru bu oluyor. Üzülmeyin hanımlar ve beyler… Kampa anneler, teyzeler, amcalar, dedeler, herkes katılabilir. Çocuk olmadan da katılabilirsiniz.

“Kampa gidelim mi baba?” nasıl kuruldu?

Uzun yıllar sıradışı sporlar ile ilgilenmiş bir aile, doğanın kişisel gelişim üzerindeki gerekliliklerini ve olumlu etkilerini bildiklerinden “doğa yoksunu” çocuklar yetiştirmek istemiyor.

Doğa içerisinde şehir koşuşturmacasından uzaklaşmak, uyumlanmak, temiz hava temiz enerji ile dolmak, doğa ile uyum, yardımlaşma ve değişik bir deneyim olarak çocukları ile kamp yapıyorlar.

AVM’ler dışında seçeneği olmayan ama böyle bir alternatif arayan ailelere de klavuzluk ederek bir topluluk oluşturmak ve toplumda bu tür etkinliklerin artmasını sağlamak amacıyla yola çıkıyorlar. “Böylelikle çocuklarımıza doğanın değerini daha iyi anlatabiliriz. Doğayı korumayı öğretebiliriz.” diye düşünüyorlar.

“Kampa gidelim mi baba?” toplumda pek bilinmeyen kampcılık sporunun hangi yaş olursa olsun çocuklarımızla da yapılabileceğini kanıtlayan toplumsal bir proje.

CEVAP VER