Köy okulları için Askıda Fide Çocuk Kitapları

Köy okulları için Askıda Fide Çocuk kitapları hareketi ile Yeni İnsan Yayınevi ve Köy Okulları Değişim Ağı (KODA) paylaşmaya çağırıyor. Doğal ekolojik yaşam için siz de askıya bir hediye bırakın.

Köy okulları

Yeni İnsan Yayınevi ve Köy Okulları Değişim Ağı (KODA) salgın koşullarının getirdiği yeni normalden etkilenenen çocuklar için harekete geçti.

Yeni İnsan Yayınevi, KODA ile iş birliği ile “Askıda Çocuk Kitabı” uygulamasına başladı.

Covid-19 salgını sonrası örgün eğitimin devam edememesi ve okula dönüşün çevrimiçi olarak başlaması, çocukların hayatını birçok yönden etkiledi.

Özellikle köylerde yaşayan çocuklar uzaktan eğitim sürecinde internet ve temel eğitime erişimde zorluklarla karşılaşıyor.

Uzaktan eğitime uyum sağlamaya çalışan öğrenciler, sokaklarda özgürce oyunlar oynayıp, arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle görüşemedikleri için psikolojik olarak da zorlanabiliyor.

Köy okulları için Askıda Fide Çocuk Kitapları hareketi

Yeni İnsan Yayınevi, köylerde yaşayan öğrenciler için kitap destek kampanyası başlattı.

Yayınevinin çocuk kitaplarından oluşan Fide Kitaplığı’nın daha çok öğrenci ile buluşması için harekete geçti.

“Köy Okullarına Askıda Fide Kitapları” kampanyası kapsamında, yayınevinden satın aldığınız çocuk kitaplarını köy okullarına bağışlayabilirsiniz.

Satın alınan kitaplar, KODA aracılığıyla köy okullarında çalışan öğretmenlere ulaştırılarak köylerde yaşayan çocuklarla buluşturulacak.

Köy okulu öğrencilerinin uzaktan eğitim sürecinde kitapla buluşması için destek olmak istiyorsanız, siz de “Köy Okullarına Askıda Fide Kitapları” kampanyasına katılabilirsiniz.

Kampanyaya katılmak için, Yeni İnsan Yayınevi internet sitesinden verdiğiniz siparişin not kısmına KODA yazmanız yeterli.

Köy okulları

Fide Çocuk Kitapları “Okula Dönüş Seti”

Yeni İnsan Yayınevi Fide Çocuk Kitapları kategorisinden oluşturulan “Okula Dönüş Seti”nde beş farklı çocuk kitabı bulunuyor. Dilerseniz bu seti, dilerseni başka bir çocuk kitabını hediye edebilirsiniz.

Fide Çocuk Kitapları Okula Dönüş Seti

  • Tohumun Hikayesi – Vandana Shiva
  • Göçmenlerin Gizli Dostu – Diane Carmel Leger
  • Gökkuşağı Ağacı – Aslı Kılıçaslan
  • Leyleğin Ayağındaki Dünya – Özgür Atilla
  • Arka Bahçe Etkinlikleri – Collen Kessler

Yeni İnsan Yayınevi Fide Çocuk Kitapları için: www.yeniinsanyayinevi.com

CEVAP VER