Sürdürülebilir gelecek için AÇEV Zoom işbirliği

Sürdürülebilir gelecek için, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) dijital eğitim çalışmalarına salgın döneminde tümleşik iletişim platformu Zoom desteği ile devam ediyor.

Sürdürülebilir gelecek

Anne Çocuk Eğitim Vakfı AÇEV Türkiye’de 27 yıldır erken yaştaki her çocuğun güvende, sağlıklı, mutlu ve öğreniyor olması için bilimsel temelli eğitim programları geliştiriyor ve uyguluyor.

Vakıf Covid-19 salgın döneminde ebeveynlere, gönüllülere ve eğitimcilere yönelik çevrimiçi eğitim ve destek uygulamalarının verimliliğini artırmak için Zoom ile iş birliği başlattı.

Sosyal mesafe kuralları ve karantina önlemleri ile dijitalleşen iletişimde önemli rol üstlenen Zoom, yeni özellikleri ile sanal sınıfı daha verimli bir eğitim alanına dönüştürmeye yardımcı oluyor.

Sürdürülebilir gelecek

Sürdürülebilir gelecek için kesintisiz iletişim

AÇEV salgın sürecinde saha toplantıları, yenileme eğitimleri, iç iletişim çalışmaları ve gönüllü buluşmalarını Zoom üzerinden gerçekleştirmeye başladı.

Zoom ile yapılan iş birliği kapsamında, tek oturumda 300’e kadar katılımcıyla bir araya gelerek grup çalışmaları için toplantı odalarını özelleştirdi.

Zoom’un “Gereksinim Yönetimi Yaklaşımı” metodolojisi ile AÇEV eğitime katılan anne ve babaların ihtiyaçlarını belirleyecek. Platform üzerinden atölyeler düzenleyecek, grup yaratıcılığı tekniklerini uygulayabilecek ve anketler yapacak.

Sürdürülebilir gelecek

Çevre ve toplum için sürdürülebilir gelecek

Zoom Gelişen Pazarlar Müdürü Emrah Aydın, AÇEV ile işbirliğinin gurur verici olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Küresel topluluğa sanal bağlantılar sunarak olumlu etki yaratmak, çevremiz ve toplum için sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz. İşbirliğimiz ile anne, baba, çocuk eğitimini destekleyen AÇEV’in çalışmalarını kesintisiz sürdürebilmesi bizim için sevinç kaynağı.”

Sürdürülebilir gelecek

AÇEV fırsat eşitliği için çalışıyor

AÇEV 1993 yılında kuruldu. Tüm Türkiye’de çocuklar, anne babalar ve genç kadınlar için bilimsel temelli eğitim programları geliştiriyor ve uyguluyor.

14 bin gönüllü eğitimci desteğiyle 1 milyon üzerinde yetişkine ulaşan AÇEV, erken çocukluk dönemi fırsat eşitliği için yürüttüğü çalışmalarını araştırmalarla destekliyor.

AÇEV Genel Müdürü Burcu Gündüz Maşalacı, salgın sürecinde AÇEV’in yüz yüze eğitime ara vermeki zorunda kaldığını ama çalışmalarını çevrimiçi araçlarla sürdürdüklerini belirtti.

“Bu dönem evlerin öğrenme ortamı olarak güçlenmelerini sağlamak, aile içi şiddeti azaltmak ve ev içi iyi olma halini artırmak öncelikli hedeflerimiz. Salgın mevcut eşitsizlikleri derinleştirerek maalesef uzun vadeli etkilerinin azaltılması için müdahale imkanlarını da kısıtladı. Pandemi döneminde sosyal fayda çalışmaların sürekliliği için iletişim platformlarının sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yapması büyük önem taşıyor.”

AÇEV’in çalışmalarını dijital olarak sürdürmek için destek aldığı Zoom tümleşik iletişim platformu; masaüstü bilgisayar, telefon, mobil cihaz ve konferans odası sistemleri arasında video toplantı, webinar ve sohbet gerçekleştirilmesini sağlıyor. Zoom Video Communications 2011 yılında kuruldu. Merkezi San Jose Kaliforniya’da, dünyanın farklı noktalarında ofisleri bulunuyor.

  • AÇEV çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için: www.acev.org

CEVAP VER