Taraklı Karagöl Çocuk Kampı ile ailecek doğaya yolculuk

Taraklı Karagöl Çocuk Kampı ile ailecek doğada bir hafta sonu geçirmek ister misiniz? 14-15 Ekim’de Taraklı ilçe sınırları içinde 1200 metre yükseklikteki Karagöl Yaylası’na “Kampa gidelim mi baba?” organizasyonu ile çoluk çocuk kampa gidebilirsiniz.

Taraklı Karagöl Çocuk Kampı

Uzun yıllar sıradışı sporlar ile ilgilenmiş bir aile, şehir koşuşturmacasından uzaklaşmak, temiz havayla dolmak ve çocuklarının doğa ile uyumlu yaşamasını öğrenmesi için ailecek kamp yapıyorlar.

Alternatif arayan ailelere rehberlik edip bir topluluk oluşturmak ve toplumda bu tür etkinliklerin artmasını sağlamak amacıyla  “Kampa gidelim mi baba?” kuruluyor.

“Kampa gidelim mi baba?” kampçılık sporunun hangi yaş olursa olsun çocuklarımızla da yapılabileceğini kanıtlayan toplumsal bir proje.

Taraklı Karagöl Çocuk Kampı ile paylaşmayı ve iş bölümünü öğrenmek

Ailecek katılabileceğiniz kamp, hem büyüklerin hem çocukların güzel bir hafta sonu yaşamasını amaçlıyor. Kampta, yetişkinler ve çocuklar kamp ortamı hakkında bilgi ediniyor.

Tüm katılımcılar kendi işlerini karşılıyor. Çocuklar kamp ortamına alışıyor, paylaşmayı ve iş bölümünü öğreniyor, çadırda uyuyor. Ailecek günlük yürüyüşler ve ebeveynlerin yeteneklerine göre doğaçlama çocuk etkinlikleri yapılıyor.

Çocukları ile kamp yapmayı ilk defa deneyecek olan aileler için, kamp alanına kadar arabayla çıkılacağından zorluk derecesi neredeyse yok.

Taraklı Karagöl Çocuk Kampı

Taraklı Karagöl Çocuk Kampı ile ailecek oyun zamanı

Kamp alanı büyük bir yeşillik ve çocukların rahatlıkla oynayabilecekleri güvenli bir ortam. 2-6 yaş arası grup kamp çevresinde zaman geçiriyor. Daha büyük grup büyükler ile yürüyüşe gidebiliyor.

Kamp çevresinde akşam ateşi için odun toplama, mevsime göre meyve avcılığı yapılabilir.

Arabayla gidileceği için yanınızda top, ip, küçük müzik aletleri vb araçlar götürebilirsiniz ancak hamak götürmeyin kuracak yer yokmuş. 🙂 Müzik yapmayı bilen varsa şarkı söyleyebilir, oyunlar oynayabilirsiniz. Boya kalemi, kağıt ve boyama kitabı da götürürseniz pazar sabahı kahvaltı sonrası çimlerde resim yapabilirsiniz.

Kamp için neler gerekli?

Kamp programına ve organizasyonu yapan deneyimli kampçıların önerilerine gözatalım mı? 🙂

  • 14 Ekim Cumartesi günü

Kahvaltı: Yolda yapılacak. Seçim size bağlı.

Öğle yemeği: Kampa varmış olacaksınız. Hızlıca orada hazırlanabilir ya da çantanızda hazır sandviçleriniz olabilir.

Akşam Yemeği: Hava kararmadan hazırlıklar bitmiş olacak.

  • 15 Ekim Pazar günü

Kahvaltı: Kamp alanında yapılacak. Normal kahvaltı malzemeleri.

Öğlen yemeği: Dönüş yolunda.

Kamp ocağı olmayanlar için: İsteyen küçük tüp, tencere, tabak vb mutfak malzemesini getirebilir. Kampın bir bölümü çocukların ulaşamayacağı şekilde mutfak haline getiriliyor. Kamp ateşinde yemek ısıtmayı düşünenler dikkat, tencere ve tavaların altı kararıyor. Kamp ateşinde mangal ya da şiş yapılabilir. Bu kısım hayal gücünüze bağlı 🙂 Sucuk hatta dallara da takılabilir.

Sıcak çorba yapmak her zaman güneş indiğinde soğuyan havaya karşı güzel bir önlem. Su yaylada olacak. Herkes suyu taşımak için min 5 lt su taşıma kabı getirmeli ve içmek için küçük mataralar. Çocuğunuzun kendi matarası, feneri ve düdüğü olması önerilir. 🙂

Tüm eksikler ve taze ekmek, yaylaya çıkmadan köyden temin edilebilir. Yanınıza bol bol meyve almayı unutmayın.

Taraklı Karagöl Çocuk Kampı Ulaşım & Konaklama

Herkes kendi aracı ile yola çıkacak. Arabası olmayanlar için arabasında yer olanlar kamp organizasyonu ile iletişim kurabilir geçebilir. Böylece masraflar paylaşılabiliyor.

Çadır, Uyku Tulumu ve Mat Temel kamp malzemeleri. Kampı ilk kez deneyimleyecekler için bu malzemeleri kiralama seçeneği var. Tabii sınırlı sayıda. Katılmaya kesin karar verdiyseniz web sitesindeki formu doldurmanız gerekiyor.

Detaylar ve katılım formu için: www.kampagidelimmibaba.com

CEVAP VER