Tasarruf oyunu ile çocuklar ve ebevynler birlikte öğreniyor

Tasarruf oyunu ile Bosch Termoteknoloji farkındalık gelişimi için çalışıyor. 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü kapsamında sunulan “Tasarruf Candır” oyununu çocuklar ebeveynleri ile birlikte oynayabiliyor.

Tasarruf oyunu

Çocuklarda tasarruf bilinci geliştirmeyi hedefleyen oyunda, kullanıcılar bir evin odalarında gezerek her odadaki görevleri tamamlıyor. Görevlerde çocuklar için faydalı birçok tasarrufu ipucu bulunuyor.

Tasarruf ipuçlarını doğru ve hızlı bulan çocuklar “TasarrufluCan” unvanı ve özel hazırlanan sertifikalar alıyorlar. Sosyal medya hesaplarından sertifikalarını paylaşabiliyorlar. Böylece tasarruf ipuçlarını daha çok kişinin öğrenmesine destek vermiş oluyorlar.

Tasarruf oyunu ile çocuklar eğlenerek öğreniyor

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından Bosch Termoteknoloji hazırladığı tasarruf oyunuyla, çocukların tasarruf kavramını eğlenerek öğrenmesini amaçlıyor.

“Tasarruf Candır” oyununa www.tasarrufcandir.com adresinden giriş yapanlar, bir evin odaları içinde gezerek odalardaki tasarruf ipuçlarını bularak puanlar kazanıyor. Çocuklar puanına göre “Mega, Süper ve Yıldız TasarrufluCan” sertifikası alıyor.

Sertifikasını sosyal medya paylaşan, hikâyesinde Bosch Termoteknoloji instagram hesabı ve #tasarrufcandır etiketini kullanan ilk 2000 kişi hediye kitap kazanıyor. Hediye kitap ile enerji tasarrufu hakkında daha fazla bilgiye ulaşabiliyor.

19 Ekim 2020 tarihinde başlayan “Tasarruf Candır” oyunu, 31 Ekim Cumartesi gecesine kadar yayında kalacak.

Tasarruf oyunu

“Tasarruf Candır” oyununu hazırlayan Bosch Termoteknik’in Pazarlama Direktörü Ali Aktaş çocukların eğlenerek öğrenmesini sağlamak istediklerini belirtiyor.

“Tasarruf bilinci çocuklukta başlıyor. Çocuklarımızın ebeveynleri ile birlikte oynayabildiği oyunumuzla, günlük yaşamda tasarruf alışkanlıkları edinmelerini ve geliştirmelerini amaçlıyoruz.

Bu amaç için sosyal medyanın ve güncel trendlerin gücüyle harekete geçtik ve oyunlaştırma yöntemi ile hem öğretici hem de eğlenceli bir kurgu yarattık.

Çocuklarımızın tasarrufu öğrenerek, dünyamızın sürdürülebilirliğine katkı sağlamasını her daim destekliyoruz.”

Dünya Tasarruf Günü kapsamında #iyiörnekol

Bosch Termoteknoloji, ülkemiz ve dünya için tasarruf konusunda tüketicilerde farkındalık yaratmak geliştirmek için Ekim ayında #İyiörnekol hareketine başladı.

#İyiörnekol hareketinde aileler, çocuklarına örnek oldukları davranışları #İyiörnekol ve #TasarrufCandır etiketleriyle kendi sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.

CEVAP VER