Yaz tatili doğa oyun sanat kampı Datça Fethiye Fındıklı

Yaz tatili doğa oyun sanat kampında aileniz ile birlikte şehirden uzak, doğa ve sanatı buluşturan bol oyunlu bir hafta için Datça, Fethiye, Rize Fındıklı sizi bekliyor.

yaz tatili doğa

Çizgi Çocuk Atölyesi ve Yeşim’in Müzik Odası Fethiye ve Datça’daki yaz kamplarında çocuklar ile buluşuyor.

Sanat kamplarında çocuklar, doğa içinde keyifle öğrenirken resim, müzik, heykelin bir araya geldiği, oyunlarla hayallerini ifade edebilecekleri yeni yollar keşfediyor.

Çocuklar özgürce hem oynuyor hem de disiplinlerarası üretim ile şehirde uzak kaldıkları doğada doya doya zaman geçiyor. Şehir yaşamının sunduğu sanal dünyadan uzaklaşma olanağı buluyor.

Yaz tatili Doğa Oyun ve Sanat Kampı Programı

Yaz tatili Doğa Oyun Sanat kampları için Temmuz ve Ağustos aylarında Datça, Fethiye ve Rize Fındıklı’da üç farklı seçenekten birini seçebilirsiniz.

  • Hayıtbükü Ahşap Evleri – Datça (4–10 yaş)

Datça köylerinde birbirinden ilginç kültürleri ve lezzetleri keşfedebilirsiniz. Tarçınlı köy ekmeği, bahçeden yeni toplanmış domates, biber, salatalık, taze yumurta ve birbirinden leziz yemekleri kamp boyunca tatma fırsatı bulabilirsiniz.

Mesudiye Ovası’nda, Hayıtbükü, Kızılbük ve Ovabükü koyları yürüme mesafesinde görülmeye değer yerler. Palamutbükü de kısa bir yolculukla ulaşılabileceğiniz koylardan.

Birinci Kamp: 1 – 6 Temmuz 2018
İkinci Kamp: 6 – 11 Temmuz 2018

yaz tatili doğa

  • Bageni Pansiyon – Rize, Fındıklı (7-11 yaş)

Bageni, yeşilin her tonunu görebileceğiniz patikalar, tertemiz gürül gürül akan çağlayanlar ve el değmemiş ormanlar ile dolu.

Birinci Kamp: 15 Temmuz – 20 Temmuz 2018 (7 – 11 yaş)

  • Pastoral Vadi Organik Tarım ve Ekolojik Yaşam Çiftliği – Fethiye (4-10 yaş)

Pastoral Vadi konuklarına çiftlikte organik olarak üretilen ürünlerden yöresel – geleneksel yöntemlerle hazırlanan ve sağlıklı Akdeniz mutfağının özelliklerini taşıyan yemekler sunuyor. Çiftlikte yetiştirilmeyen ürünler, bölgede Pastoral Vadi önderliğinde oluşturulan “Organik Tarım Üreticileri Birliği” üyelerinin bahçe ve tarlalarından sağlanıyor. Sebze ve meyvelerin besin değerlerinin korunarak ve doğal lezzetleriyle tüketilmesi, Pastoral Vadi’nin ekolojik yaşam ilkelerinden birisi.

Birinci Kamp: 29 Temmuz – 3 Ağustos 2018
İkinci Kamp: 4 – 9 Ağustos 2018
Üçüncü Kamp: 10 – 15 Ağustos 2018

Çizgi Çocuk Atölyesi

Yasemin Erdin Tavukçu ve Zeynep Cin tarafından çocuklara açık atölye fikriyle 2011 yılında kurulan, yaratıcı resim ve heykel atölyesi. Sanat eğitiminde farklı yaklaşımlar geliştirmek üzerine çalışan ve Çizgi Çocuk Atölyesi’nde birlikte hayata geçiren Yasemin ve Zeynep, disiplinler arası workshoplar, okul ve organizasyonlarda atölye danışmanlığı, doğada oyun ve sanat kampları gerçekleştiriyor.

Yeşim’in Müzik Odası

Yeşim Tezgören, harfleri öğrenmeden notaları öğrendi. Lise eğitimiyle birlikte İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na yarı zamanlı olarak devam etti. Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü mezunu. Disiplinlerarası workshoplar, projeler gerçekleştirdi. Çocuklara yönelik piyano eğitimi ve her yaş için flüt eğitimi veriyor. 6 yıldır Çizgi Çocuk Atölyesi ile birlikte “Doğada Oyun ve Sanat Kampları” düzenliyor.

Kamp hakkında daha fazla bilgi için: www.cizgicocukatolyesi.com

CEVAP VER