Yeşil Anaokulları İçin Peyzaj Rehberi ile sertifika alın

Yeşil Anaokulları için uzmanlar peyzaj rehberi hazırladı. Sosyal girişim Yeşil Orman Okulu Ağı öncülüğünde yayınlanan kitap, eğitimcilere ve peyzaj uygulayıcılarına yol gösteriyor. Sınırlı sayıda basıldı ve ücretsiz.

Yeşil Anaokulları

Anaokulları İçin Peyzaj Rehberi, anaokullarının daha iyi bir bahçeye kavuşması için hazırlandı. Kitap için peyzaj mimarı, orman mühendisi, ziraat mühendisi, çocuk hakları uzmanı, stratejik belge hazırlama uzmanı ve bahçıvan olmak üzere 12 uzman çalıştı.

Yeşil Anaokulları için sertifikalı peyzaj rehberi

Sınırlı sayıda basılan rehberi, sertifikalı özelliği ile ücretsiz edinebilirsiniz. “Sertifika özelliği” ne demek? Sertifika almak için küçük bir sorumluluk almanız gerekiyor. Kitabın sonundaki kriterlere göre okul bahçenizi puanlamanız isteniyor.

Anaokulları İçin Peyzaj Rehberi kitabını, Yeşil Orman Okulu ile iletişim kurup ücretsiz alabiliyorsunuz. Ücretsiz edinmek için “kişi adı, okul adı, adres ve telefon numarası” bilgilerini yesilormanokululari@gmail.com e-posta adresine göndermeniz yeterli.

Ankara merkezli sosyal girişim olan Yeşil Orman Okulu Ağı, konusu ile ilgili dört kitap hazırlanmasını sağladı.

  • Orman Anaokulları Eğiticilerin Eğitimi Rehberi (Yeni baskısı 40 TL)

Orman anaokulu eğitimlerinde kullanılan bu yayın temel kavramları anlamanız için hazırlandı. Orman anaokulu etkinliklerine de yer verilen zengin içerikli bir çalışma rehberi.

Yeşil Anaokulları

Alanında uzmanların hazırladığı rehber pratik bilgiler içeriyor. Henüz orman anaokulu konusunda harekete geçmediyseniz tavsiye edilir.

Çetin M. ve Göçmenler H., (2019) Orman Anaokulları Eğiticilerin Eğitimi Rehberi, Yeşil Orman Okulu Yayınları, 44 sayfa, Ankara.

  • Orman Anaokulları Etkinlik Kitabı (Yeni baskısı 50 TL)

Orman Anaokulu için eğlenceli, öğretici ve hazırlayıcı bir kitap. Bulmaca, şekil avı, boyama, fark bulma gibi etkinlikler yer alıyor.

Yeşil Anaokulları

Çalışma eğitimcilere farklı seçenekler sunuyor. Zor aşamalı etkinliklere de yer veriliyor. Velileri ikna etmek için etkinlikler evde ya da sınıfta yapılabilir.

Çetin M. (2020) Orman Anaokulları Etkinlik Kitabı, Yeşil Orman Okulu Yayınları, 64 sayfa, Ankara.

  • Orman Anaokulları Oyun ve Oyunlaştırma Rehberi (ÜCRETSİZ)
Oyun kavramını daha iyi kavramanız için alanında uzmanlar hazırladı. Orman anaokulu çocuklarının kazanımları ve müfredata uygun içeriği ile detaylı bir çalışma. Toplam 20 benzersiz oyun hem eğitmenler ve hem velilere oyunlar önerileri sunuyor. Oyunların 10 tanesini karekod ile daha iyi oynayabilirsiniz.

Ayık, S., (2020) Orman Anaokulları Oyun ve Oyunlaştırma Rehberi, Yeşil Orman Okulu Yayınları, 72 sayfa, Ankara.

  • Anaokulları İçin Peyzaj Rehberi (ÜCRETSİZ)

Anaokullarının daha iyi bir bahçeye kavuşması için 12 uzman tarafından hazırlandı. Hem eğitmenlere ve hem peyzaj uygulayıcılarına anahtar bilgiler veriyor.

Anonim, (2020) Anaokulları İçin Peyzaj Rehberi, YTOD ve Yeşil Orman Okulu Yayınları, Editör; Mustafa Çetin, 64 sayfa, Ankara. 

CEVAP VER