Aile Çocuk doğa kampı hafta sonu için İstanbul’a yakın seçenekler

Aile Çocuk doğa kampı için hafta sonu İstanbul’a yakın seçenek mi arıyorsunuz? Doğada aile çocuk kampları öncüsü “Kampa gidelim mi baba?” ile İzmit ve Sakarya’da yeşil ile buluşun.

Aile Çocuk doğa kampı

“Kampa gidelim mi baba?” kampçılık sporunun hangi yaş olursa olsun çocuklarımızla da yapılabileceğini anlatan toplumsal bir proje olarak yola çıktı.

Uzun yıllar sıradışı sporlar ile ilgilenmiş bir aile, doğanın kişisel gelişime olumlu etkilerini bildiklerinden “doğa yoksunu” çocuklar yetiştirmek istemediler. Doğada temiz hava ve temiz enerji ile dolmak, doğa ile uyumu deneyimlemek için aile çocuk kampları düzenlemeye başladılar.

Adı “Kampa gidelim mi baba?” olsa da, sadece babaların gideceği bir kamp sanmayın. Anneler, teyzeler, amcalar, dedeler, herkes katılabilir. Çocuk olmadan da katılabilirsiniz.

Aile Çocuk doğa kampı

İstanbul’a 30 km uzaklıkta, katılımcı ailelerin kurduğu Toplum Destekli Çiftlik “Permakamp Öğünce Yerleşkesi” her hafta sonu aile çocuk kampları sunuyor.

Öğünce Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen kampların yanısıra, hafta sonraları farklı yerlerde yapılan kamp seçenekleri de bulunuyor.

Aile Çocuk Doğa Kampı hafta sonu 2020 Yaz

Amaç kamp ortamı bilgisinin edinilmesi ve deneyimlenmesi. Çocukların çadırda uyumaya ve kamp ortamına alıştırılması.

Katılan ebeveynler yeteneklerine göre çocuklara çeşitli etkinlikler yaptırıyor. Doğa bilincini kalıcı olarak içselleştirmeyi amaçlalan aktiviteler bulunuyor. Bolca yürüyüş, kaybolma, hikaye, masal, gözlem, böcek, yağmur, sis, soğuk, sıcak, su, güneş, çamur var. Ve bolca da dayanışma, yardımlaşma, eğlence.

Aile Çocuk doğa kampı

  • 18-19 Temmuz İzmit Menekşe Yaylası

İstanbula 1.5 saat uzaklıkta İzmit Yuvacık mevkiinde Kırıntı Köyü Menekşe Yaylasına çoluk çocuk kampa hazır mısınız?

  • 15-16 Ağustos Sakarya Çiğdem Yaylası

Yapısıyla ilgi çeken evlerin bulunduğu yaylanın; “topukotu” olarak bilinen çimle kaplı geniş alanı, küçük ve hafif eğimli tepeleri ile hoş bir manzarası var. Turizmci, gezgin ve yazarlardan oluşan büyük bir jüri tarafından Türkiye’nin en güzel on yaylasından biri seçilmiş.

  • 22-23 Ağustos Akyazı Sultan Pınar Yaylası

Orman ile çevrili geniş düzlüklerden oluşan, iki ayrı gölü bulunan bir yayla. Sakarya Akyazı üzerinden ulaşım sağlanıyor. İstanbul’a oldukça yakın. Kekik kokularıyla kaplı düzlükler bulunuyor.

  • 29-30 Ağustos Sakarya Çardacık Yaylası

Sakarya Taraklı bölgesinde yer alan, Akyazı üzerinden daha kolay ulaşılan Acelle yaylasının biraz ilerisinde yer alıyor. Acelle’ye göre daha az nüfusu var. 1200 metre civarında bulunan ormanlık alan Ladin, Göknar, Kayın ve Gürgen ağaçları ile kaplı.

Permakamp Öğünce Yerleşkesi

2020 Hafta Sonu Ekolojik Çocuk Kampları

25-26 Temmuz, 22-23 Ağustos, 26-27 Eylül, 10-11 Ekim, 24-25 Ekim, 14-15 Kasım

Daha fazla bilgi için: www.kampagidelimmibaba.com

PAYLAŞ
Önceki İçerikDünyamıza özen göstermek için çocuklar neler öneriyor?
Sonraki İçerikSürdürülebilir Yaşam için SUYADER karikatür sergisi
Editör
Çiçek Çinko - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi mezunu. Sanat sepet sever. İsminden mütevellit doğası gereği yeşile yakınlığını/yatkınlığını yeniden keşfe çıkmasını sağlayan Aslı Dede ile yolları buluşan okur, yazar, düzeltir. Yesilinasli.com ve Yesilcocuk.com editörü. Aslı Dede ile Yeşil Yaşam radyo programlarının asistanı.

CEVAP VER