Aile Doğa Kampı Nasuh Mahruki Doğada Liderlik Okulu

Aile Doğa Kampı Nasuh Mahruki Doğada Liderlik Okulu, ebeveynleri ve çocukları 4-5 Temmuz hafta sonu doğaya çağırıyor. Durusu Park İstanbul kamp alanı yeni deneyimler için doğasever aileleri bekliyor.

Aile Doğa Kampı

Salgın nedeni ile evde geçirdiğimiz uzun dönemden sonra, sağlıklı yaşam için yaz kampları tüm aile açık havada bol hareket olanağı sunuyor.

Çocuk kampları, anne çocuk kampları, baba çocuk kampları ve aile kampları ile hizmet sunan Nasuh Mahruki Doğada Liderlik Okulu, 2020 yaz tatili için yine harika bir program hazırladı.

Çocuklar açık havada zaman geçirirken birlikte üretmeyi öğreniyor. Günümüzde en önemli yetilerde biri olan “birlikte çalışabilmek” konusunda deneyim kazanıyorlar.

Aile Doğa Kampı

Aile Doğa Kampı Nasuh Mahruki Doğada Liderlik

Hepimizin AKUT’taki liderliği ile sevgi ve saygı duyduğumuz Nasuh Mahruki, çocuk ve yetişkinler için liderlik okulu ile ilgili şunları söylüyor:

“Takımı takım yapan lideri, lideri lider yapan da takımıdır. Lider takımsız, takım da lidersiz olmaz. Lider ve takım karşılıklı olarak birbirlerini var ederler ve güçlendirirler.

Liderlik doğuştan gelebilir. Bazılarımız doğuştan atılgan ve çevresinde etki bırakan bir karakterle dünyaya geliriz. Küçük çocuklar bile oynarken aralarından bazıları daha önde, daha yönlendiricidir. Kendi aralarında doğal olarak oluşturdukları bir hiyerarşiyle hareket ederler.

Liderlik öğrenilebilir, geliştirilebilir. Liderlik konusunda kitaplar, eğitimler, akademik programlar bulunuyor. Liderlik geliştirilebilir bir davranış biçimidir.

Lider olunabilir. İçinizden hiç bu tür bir kapasite çıkmamış olabilir. Ama bazen öyle bir an gelir ki herkesin donup kaldığı, birisinin bir şey yapmasını beklediği bir anda o adımı ilk atan siz olursunuz. O anda, o topluluğun, o hareketin durumsal liderliğini üstlenirsiniz.”

Kendi güç, zeka ve yeteneğine inanmak

Kamplardaki aktiviteler, çocukların kimliklerini güçlendirip kendilerini tanımları üzerine kuruluyor.

Çocuklar doğa ortamında uzman eğitmenlerin gözetiminde, çeşitli oyun, yarışma ve deneyimlerle fiziksel yeteneklerini ve kendi potansiyellerini daha iyi tanıyorlar.

Zorluklarla başa çıkabilmek için kendi güç, zeka ve yeteneklerine inanmayı, kendilerine ve ekip arkadaşlarına güvenmeyi öğreniyorlar.

İletişim ve ifade becerileri gelişiyor. “Hazırlık, doğru malzeme ve iyi bir planlama” ile zorlukların üstesinden gelebileceklerini deneyimliyorlar.

Daha fazla bilgi ve kayıt için: www.dogadaliderlik.comwww.nasuhmahruki.com

CEVAP VER