Oyun kampta ile çocuklar doğada buluşuyor

Oyun kampta, çocuğu toprağa dokunarak büyüsün isteyen bir annenin hayali ile yola çıktı. Çocuklar eğlenceli atölyeler ile doğada buluşuyor. Salgın için tüm önlemler alındı. Ailecek kampa hazır mısınız?

Oyun kampta

Sosyal medyadan takip ettiğim Oyun Kampta kurucusu ve fikir annesi Belma Atakan ile radyo programı için Kasım 2019’da buluştuk. Karnaval radyolarından BabyJoy’da yayınlanan ödüllü programımız 🙂 Yeşil Çocuk’ta konuğum oldu.

Gönülden ihtiyaçla yola çıkıp, arı gibi çalışınca neler olabileceğini dinledim Belma’nın öyküsünde… Kızı Ece 6 aylıkken “çocuğumu 5 yıldızlı otellerde değil kamplarda büyüteceğim” demiş.

Oyun Kampta
Oyun Kampta Kurucusu Bema Atakan – Yeşil Çocuk Kurucusu Aslı Dede / Karnaval stüdyoları

Demekle kalmamış, harekete de geçmiş Belma Atakan. Kızı Ece ile birlikte hayalini de büyütmüş.

Daha çok kişi bu bilince sahip olabilsin diye, çocuk kampları düzenlemeye ve bir çok anne-babaya ulaşmaya başlamış.

Çocuklarınızla birlikte keşfetmekten keyif alacağınız kamp alanları ve eğlenceli içerikleri biraraya getiriyor. Hem Türkiye’de hem de yurt dışında doğa ve kültür turları organize ediyor.

Oyun kampta ekibinde deneyimli sanat, drama, oyun, müzik, ritim, beden ve hareket eğitmenleri bulunuyor. Çocuk gelişimi uzmanı ve aile danışmanı da var.

Oyun Kampta 2020 için salgın önlemlerini aldı

Çocuklarınızla ailecek hem eğlenip hem dinlenebileceğiniz bir yaz tatili için, Oyun Kampta yine harika programlar hazırladı.

Oyun kampta

Özenle seçilen kamp alanlarında, yaşadığımız döneme özel salgın önlemleri alındı.

Katılımcı sayısı yarıya indirildi. Kamp tesisileri girişinde temassız ateş ölçümü yapılıyor. Konaklama ve ortak alanlarda el antiseptiği bulunduruluyor.

Transferlerde maske takma zorunluğu var ve “bir koltuk dolu bir koltuk boş” düzeni sağlanıyor. Oturma düzeninde sosyal mesafe kurallarına dikkat ediliyor. Kamp tesislerinde merkezi havalandırma sistemi bulunmuyor.

Oyun kampta

Her atölye öncesinde ve sonrasında tüm çocukların elleri dezenfekte ediliyor. Her atölye sonrasında kullanılan malzemeler dezenfekte ediliyor. Çocuklar atölyelerde gruplara ayrılıyor.

Oyun kampta 2020 Yaz Kampları

Çocukların yaş aralığı kampa göre farklılık gösteriyor. Kamp yerine ve içeriğine göre 3-10 yaş, 4-10 ve 5-12 yaş olabiliyor.

Anne-baba ile olunca çocuk gerekli katılımı sağlayamayabileceğinden, atölyelerde yalnızca çocukların olmasına önem veriliyor.

Oyun kampta

Bazı etkinlerde ise anne-baba-çocuk-eğitmen hep birlikte oluyor. Amaç hem çocuklar hem büyükler ile birlikte kaliteli vakit geçirebilmek.

2020 Yaz Kampları için hazır mısınız?

 • Pastoral Vadi’de Sanatla Teneffüs Kampı
  Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği Fethiye Yanıklar Köyü
 • Bodrum Gümüşlük’te Güneşi Selamlayan Çocuklar Kampı
  Pitos Bungalows
 • Bozburun Kocabahçe’de Denizciliği Keşfet
  Kocabahçe Glamping
 • Karadeniz’de Bulutlara Dokunan Çocuklar
  Maçahel Maral Köyü GreenRoof Şelale Dağevi

Daha fazla bilgi ve rezervasyon için: www.oyunkampta.com

PAYLAŞ
Önceki İçerikZehirsiz Sofralar için 16 tarım zehiri yasaklandı
Sonraki İçerikAile Doğa Kampı Nasuh Mahruki Doğada Liderlik Okulu
Meraklı, paylaşımcı ve esinlendirici olmayı seviyorum. Ekolojik yaşama olan merakım, Türkiye’de ve dünyada organik ürünleri araştırmaya yöneltti beni… 2006 yılında organik ürünleri tüketici ile buluşturan Türkiye'nin ilk e-ticaret sitesinin kurucularındanım. Sağlıklı, çevre dostu, yeşil, organik ve ekolojik ürün üreticileri, çiftçiler, ithalatçılar, tüketiciler, sivil toplum kuruluşu çalışanları, yayıncılar, yazarlar, akademisyenler ile tanıştım. Öğrendiklerimi paylaşmak istedim ve 2011 yılında “Aslı Dede ile Yeşil Yaşam” radyo programına başladım. “Yeşil yaşam için neler yapabiliriz?” sorusunun cevaplarını konuklarım ile birlikte arıyorum. Çocuklar için yeşil, ekolojik, sürdürülebilir yaşam haberleri ve yararlı bilgilere ulaşabileceğiniz Yesilcocuk.com sitesini yönetiyorum. Karnaval.com radyo BabyJoy'da Yeşil Çocuk programını hazırlayıp sunuyorum. Posta Gazetesi Pazar Postası ekinde "Doğal Yaşam" sayfasını hazırlıyorum. Milliyet - PembeNar.com Aile bölümü Yeşil Çocuk köşesinde yazıyorum. Yeşil, ekolojik, organik, sürdürülebilir yaşam alanında içerik ile pazarlama (text, audio, video), etkinlik, atölye ve sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyorum. Organik yaşamı merak etmeye, öğrendiklerimi paylaşmaya ve esinlendirici olmak için çalışmaya devam ediyorum. Program arşivime ve yazılarıma Yesilinasli.com'dan ulaşabilirsiniz. İÜ SBF Kamu Yönetimi lisans, İÜ SBE Tanıtım Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunuyum. Öğrencilik yıllarında vekil ilkokul öğretmenliği yaptım, çocuk tiyatro oyunlarında oynadım. 1996-97 arası ABD’de yaşadım ve GWU Uluslararası Halkla İlişkiler Sertifika Programı’na katıldım. 1993’den bugüne online-offline pazarlama iletişimi ve e-ticaret proje geliştirme alanlarında çalıştım. Bersay İletişim, Futurekids, Doğan Online e-kolay.net, Borusan Elektronik Otomax.com, Hurriyetemlak.com ve Kanz Çocuk Giyim pazarlama iletişimi ve e-ticaret projelerinde görev aldım.

CEVAP VER