Aile Çocuk Kampı 2020 Alternatif Okullar Karenin Dışında

Aile Çocuk Kampı 2020 Alternatif Okullar Karenin Dışında anne, baba ve çocukların sürdürülebilir yaşama katkı için yeni yollar keşfetmesi ve paylaşmasını hedefliyor. Antalya kamp alanı sizi bekliyor.

Aile Çocuk Kampı 2020

Kamp programında neler var neler? Doğal yapılar atölyesi ve çamurlu işler, merhem yapımı, doğada grup oyunları oryantiring, marangoz tezgahı, doğal boyalar, ateş istasyonu, mum yapımı, tohum etkinlikleri, mikro filiz yetiştirme, yoğurt ve atıştırmalık yapımı, kompost, çadır kurma, sanat drama ve müzik.

Amaç, tüm aile üyelerinin doğanın dilini biraz daha anlayabilmesi ve hissedebilmesi, yaşama dair sorumluluklarını fark etmesi, eğlenmesi, yeri geldiğinde çatışması ve çözebilmesi, duygusunu izleyebilmesi, kimi zaman beraber kimi zaman ayrı ayrı üretmesi.

Kampları düzenleyen Eylem Korkmaz 2020 programının oluşma sürecini şöyle anlatıyor:

“Aldığımız geri bildirimleri, bir önceki kamptaki gözlem sonuçlarımızı 2020 yaz kampı programımıza yansıttık.

Bu yıl düzenlediğim Hollanda, Avusturya ve Hindistan alternatif okul gezileri ile Freiburg Doğa ve Orman Pedagojisine Giriş Eğitimi, Antalya Doğa ve Orman Pedagojisi Öğretmen Eğitimleri sonucunda öğrendiklerim de 2020 kamp programındaki etkinliklerin arasında yerini aldı.

Aromaterapi atölyesi, doğada doğayla grup oyunları, kömür kalemi yapımı, kilden boncuk yapımı, mum yapımı, ateş istasyonu etkinlikleri 2020 yaz programına eklendi.

Kamplarımızda çocukların kendi seçimleri esas alındığı için, etkinliklerden istediklerine istedikleri sürece dahil olacaklarını da hatırlatmak isterim.

Aile Çocuk Kampı 2020

Aile Çocuk Kampı 2020 Alternatif Okullar Karenin Dışında

Aile Çocuk Kampı 2020 Alternatif Okullar Karenin Dışında 5-8 yaş, 7-10 yaş, 8-12 yaş çocuklar için özel hazırlanmış farklı tarihlerde haftalık dönem seçenekleri sunuyor.

  • 27 Temmuz-1 Ağustos (8-12 yaş) Olympos Angels Garden
  • 3-8 Ağustos (5-8 yaş) Olympos Angels Garden
  • 10-15 Ağustos (7-10 yaş) Olympos Angels Garden

Her kampa en fazla 15 çocuk kabul edebiliyor. 15 çocuğun katıldığı kamplarda 4 eğitmen, kamp organizatörü ve 2 asistan olmak üzere 7 kişilik bir ekip; çocuk sayısının 12 ve daha az olması durumunda 3 eğitmen, kamp organizatörü ve 2 asistan olmak üzere 6 kişilik bir ekip görev alıyor.

Aile Çocuk Kampı 2020

2020 kampları için salgın önlemleri alındı

Kamp etkinlikleri çocukların uzun süre yakın temasta bulunmamalarına dikkat edilerek revize edildi.

Dezenfeksiyonu zor olan materyaller kullanılmayacak (kumaş parçaları vs gibi), diğer materyallerin sayısı arttırılacak ve her kullanım sonrası dezenfeksiyon sağlanacak.

En az 10 çocuktan oluşan bir arkadaş grubuyla gelmek isterseniz, sizin için kapalı grup oluşturulacak ve ilgili kampa başka katılımcı alınmayacak.

Covid 19 salgını öncesi planlanan grup etkinliklerinde, salgının güncel durumu dikkate alınarak değişiklikler yapılacak. (Tekne turu, kanyon turu vs). Olası tüm değişiklikler için kampa katılmayı planlayan anne, baba ve çocuklardan fikir ve onay alınacak.

Daha fazla bilgi ve kayıt için: www.alternatifokullar.com

CEVAP VER