Çocuklar İstanbul Meydanlarını Tasarlıyor Çevrimiçi Atölyeleri

Çocuklar İstanbul Meydanlarını Tasarlıyor Çevrimiçi Atölyeleri mimarlık, şehir planlama, kent tasarımı ve İstanbul ilgisi ve merakı olan tüm çocukları bekliyor. Kontenjan sınırlı, ücretsiz katılım için acele edin.

Çocuklar İstanbul Meydanlarını TasarlıyorÇocuk etkinliklerinde merkeze çocukları alan Hayal Gücü Merkezi, İstanbul meydanları için fikirler ve tasarımlar üretmek için BİMTAŞ A.Ş., İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Planlama Ajansı elele verdi. İstanbul’un meydanlarını çocuklar ile tasarlamak için atölyeler düzenliyorlar.

Hayal Gücü Merkezi kurucusu Emre Alettin Keskin’in çağrısı şöyle:

“Sevgili dostlar, meseleler ve sorunlar çocuklar ve gençler için yetişkinler tarafından çözülür kültürümüzde. Oysa çocuklarla ve gençlerle birlikte çözülmelidir.

İstanbul Meydanları yeniden şekillenirken çocukların da sürece dahil olabilmesi için atölyeler düzenliyoruz. “Meydan” kavramı üzerinden ilgili meydanda çocukların kendi ihtiyaçlarını ifade etmeleri ve sorun olarak gördükleri durumların çözümlerini barındıran tasarımlar yapmalarını sağlayan çevrimiçi atölyeler.”

Çocuklar İstanbul Meydanlarını Tasarlıyor Çevrimiçi Atölyeleri nerede, ne zaman?

  • Salacak Sahili için: 16, 17, 18 Temmuz 2020
  • Kadıköy Meydanı için: 19,20 ve 21 Temmuz 2020

Çalışmalar saat 14.00 – 17.00 arası gerçekleşiyor. Bir çocuk yalnızca bir meydanla ilgili atölyeye katılabiliyor. Kayıt yaptıran çocuklar, 3 gün üst üste tercih yaptığı meydanla ilgili atölyeye düzenli katılmayı kabul etmiş oluyor.

Eğitimler, Hayal Gücü Merkezi sosyal girişimi tarafından gerçekleştiriliyor. Eğitmenler bu atölye tasarımını daha önce yüz yüze gerçekleştirmişler ve pedagojik formasyona sahipler.

Çocuklar bu atölyeye katıldığında İstanbul’un ilgili meydanları ile ilgili fikir ve önerilerini yaşıtları ile tasarlama şansına sahip oluyor.

İstanbul’un meydanları yeniden şekillenirken İstanbul’un çocukları söz sahibi oluyor.

Önemli bir not: Kontenjan 30 çocukla sınırlı, katılmak için geç kalmayın.

Mimarlık, şehir planlama, kent tasarımı ve istanbul ilgisi, merakı olan tüm çocuklar, gençler kendileri veya aileleri ile birlikte ücretsiz olarak aşağıdaki linkten başvurabilirler.

Çocuklar İstanbul Meydanlarını Tasarlıyor

Hayal Gücü Merkezi hakkında

Hayal Gücü Merkezi eğitim kurumları, okullar, vakıflar, dernekler, eğitim birimi olan tüm yapılarda çocuklara ve eğitmenlere ihtiyaca yönelik eğitimler tasarlıyor.

Hayal Gücü Merkezi, eğitimleri ile direkt olarak çocuklarla çalışabildiği gibi, kurumların eğitimcileri için de “Eğitmen Eğitimleri” ve “Uygulayıcı Eğitimleri” tasarlıyor ve uyguluyor.

Eğitim kurumları için özel olarak tasarlanan eğitimler, “Sor Keşfet Üret” ve “Hayal Gücü Merkezi” modüllerini kapsıyor.

Hayal Gücü Merkezi, eğitimlerinin temelinde “Sor Keşfet Üret” adını verdiği sistemi ve yöntemlerini kullanıyor.

Çocukların soruları, merakları ve “yapabilirim” dediği becerilerini temel alarak eğitimin, okul ve öğrenmenin çocuk merkezli yapılandırılması, geliştirilmesi ve uygulanmasını sağlıyor.

“Sor Keşfet Üret” temel olarak şu bileşenlerden oluşur:

  • Soru Merak Kütüphanesi
  • Öykü Tabanlı Öğrenme
  • Yapabilirim Meclisi
  • Üreterek Öğrenme

Daha fazla bilgi için: www.hayalgucumerkezi.com

CEVAP VER