Atıklar çocuk kitabına dönüşüyor

Atıklar çocuk kitabına dönüşmek için Koroplast çalışanları ve gönüllüler tarafından 40 farklı yerden toplanıyor. Dönüştürülen kitaplar, geri dönüşümün önemini anlatmak için tüm Türkiye’de çocuklarla buluşuyor.

atıklar çocuk kitabı

Geri dönüştürülebilen ürünler sunan Koroplast, toplumda çevre koruma bilinci gelişmesi için sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor.

Koroplast 40. yılına özel, çevre temizliği ve atık ayrıştırma alışkanlığı kazandırmak için Atık Toplama Hareketi başlattı. Proje kapsamında İstanbul, Adana, Antalya, Mersin, İzmir dahil olmak üzere 40 farklı noktada atık toplanıyor. Atık Toplama Hareketi Koroplast çalışanları ve gönüllüler ile devam ediyor.

“Yaşanılabilir bir dünya birlikte kolay” mesajı ile gerçekleşen projede, yangınlara neden olabilecek cam ve yanıcı atıklar da toplanıyor. Böylece orman yangınlarını önlemek ve doğayı korumak için fakındalık oluşturuluyor.

Atıklar çocuk kitabı olmak için dönüşüyor

Her atık çöp değil, atıklar yeniden kullanılmak üzere dönüştürülebiliyor. Koroplast çalışanları ve gönüllülerden oluşan ekipler İstanbul, Adana, İzmir, Antalya, Kocaeli, Mersin gibi pek çok ilde kalabalık sahiller, tabiat parkları ve yeşil alanları temizliyor.

atıklar çocuk kitabı

Atık toplama çalışmaları İstanbul’da Şile Sofular Mesire Alanı, Koşuyolu Validebağ Korusu ve Caddebostan Sahili ile başlayarak devam ediyor. Toplanan geri dönüştürülebilir atıklar ayrıştırılarak ilgili belediyelerin geri dönüşüm tesislerine teslim ediliyor.

Çocuklarda geri dönüşüm bilincini gelişmesi amacıyla, toplanan tüm atıkları Koroplast geri dönüşümün önemini anlatan çocuk kitabına dönüştürüyor. Dönüşen kitaplar Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklarla buluşuyor.

Kitapta her atığın çöp olmadığı ve geri dönüşümle yeniden kullanılabileceği, hem eğlenceli hem de bilgilendirici mesajlar ile açıklanıyor. Böylece çocuklara erken yaşta çevre ve geri dönüşüm bilincinin kazandırılması hedefleniyor.

CEVAP VER