Çocuk bahçe etkinlikleri ve doğa deneyleri kitabı

Çocuk bahçe etkinlikleri ve doğa deneyleri ile Arka Bahçe Etkinleri kitabı hepimizi bahçeye davet ediyor. Ödüllü eğitimci yazar Colleen Kessler çocuklara ebeveynleri ile birlikte yapabileceği 100 doğa etkinliği öneriyor. Kitap Yeni İnsan Yayınevi Fide serisinden yayınlandı.

Çocuk bahçe etkinlikleri

Çocuklar ile doğayı keşfetmek için arka bahçeye çıkmanız yeterli. Umarım yaşadığınız evin hala bir bahçesi vardır. Büyük şehirde yaşıyor ve minik de olsa bahçeniz yoksa yakındaki bir parka gidebilirsiniz.

Doğadaki ekolojik döngü büyük bir uyum içinde devam ediyor. Bahçemizde dünyayı paylaştığımız bi dolu canlı arkadaşımız var. Şimdi onların farkıda olma zamanı. Hep birlikte bahçeye çıkın ve her gün yanından geçtiğiniz canlıları keşfedin.

Yeni İnsan Yayınevi 2007 yılında yayın hayatına başlarken “İnsanlık, doğayla ilişkisini sorgulamak zorunda. Ya yeni bir birliktelik kuracak ya da kimin kazanacağı çok açık savaşa devam edecek. Bu yol ayrımında farklı yayınlarla, okuyucuyla kurulacak yeni tarz birlikteliklerle Türkiye yayın hayatına yeni bir renk katmak niyetindeyiz.” dedi.

Yayınevi o günden bugüne büyükler için ekoloji ile bağlantılı çok iyi yayınları bizimle paylaştı. Ve geçtiğimiz yıl Fide Serisi ile çocuklar için de kitaplar yayınlamaya başladı. İşte o kitaplardan biri de “Arka Bahçe Etkinlikleri”

Çocuk bahçe etkinlikleri

Çocuk bahçe etkinlikleri ile doğadaki komşularımızı tanıyalım

Solucanlar farklı yiyeceklerin kokusunu alabilir mi? Çok güçlü bir böcek ne kadar ağırlık kaldırabilir? Cırcır böcekleri yalnızken mi, yoksa arkadaşlarıyla beraberken mi daha mutludur? Bir örümceğe dokunabilir misin? Peki, ona evcil hayvan olarak bakabilir misin?

En Kirli, En Harika, En Börtü Böcekli 100 Bahçe Etkinliği, çocuklara bu soruların ve daha fazlasının yanıtını nasıl bulacağını eğlendirerek öğretiyor.

“Bilgisayarındaki ya da tabletindeki bilim oyunlarını unut. Bu kitapla bahçeniz senin için müze, yetişkinler de tek yardımcın olacak. Böcekleri, sürüngenleri, kuşları ve bitkileri daha yakından tanıyacaksın. Dışarıda keşfedilmeyi bekleyen kocaman bir dünya var… Kitabı yanına al, keşfe çık ve dışarıda harika zaman geçir.” diyor.

Çocuklar böcekleri yakalarken çok eğlenecek, okulda yardımcı olacak önemli bilimsel bilgilerle eleştirel düşünme becerileri kazandığını gören ebeveynleri de buna çok sevinecek.

Çocuk bahçe etkinlikleri

Colleen Kessler yaparak öğrenme, deney, bilim ve yaratıcılık konusunda çocukların tutkularını harekete geçirecek etkili ve benzersiz yöntemleri paylaşmayı amaç edinmiş bir öğretmen ve anne.

Ödüllü eğitimci, yazar, konuşmacı, dört üstün yetenekli çocuğa evde eğitim veren Colleen Kessler Raising aynı zamanda Lifelong Learners kurucusu. Yazmak ve konuşmalar yapmak için on yıldan uzun süre devam ettiği öğretmenliği bırakmış, Raising Creative Kids ve Hands-On Ecology dahil çok sayıda kitap yazmış. Düzenli olarak evde eğitimle ilgili toplantı, etkinlik, webinar ve podcastlerde konuşmalar yapıyor.

“Arka Bahçe Etkinlikleri” ve Yeni İnsan Yayınevi Fide Serisi’nin tüm kitapları hakkında daha fazla bilgi ve online sipariş için: www.yeniinsanyayinevi.com

PAYLAŞ
Önceki İçerikÇocuk Deniz Eğitimi Turmepa Ayvalık kampı
Sonraki İçerikDoğa kültür eğlence ÇEKÜL yaz okulunda buluştu
Meraklı, paylaşımcı ve esinlendirici olmayı seviyorum. Ekolojik yaşama olan merakım, Türkiye’de ve dünyada organik ürünleri araştırmaya yöneltti beni… 2006 yılında organik ürünleri tüketici ile buluşturan Türkiye'nin ilk e-ticaret sitesinin kurucularındanım. Sağlıklı, çevre dostu, yeşil, organik ve ekolojik ürün üreticileri, çiftçiler, ithalatçılar, tüketiciler, sivil toplum kuruluşu çalışanları, yayıncılar, yazarlar, akademisyenler ile tanıştım. Öğrendiklerimi paylaşmak istedim ve 2011 yılında “Aslı Dede ile Yeşil Yaşam” radyo programına başladım. “Yeşil yaşam için neler yapabiliriz?” sorusunun cevaplarını konuklarım ile birlikte arıyorum. Çocuklar için yeşil, ekolojik, sürdürülebilir yaşam haberleri ve yararlı bilgilere ulaşabileceğiniz Yesilcocuk.com sitesini yönetiyorum. Karnaval.com radyo BabyJoy'da Yeşil Çocuk programını hazırlayıp sunuyorum. Posta Gazetesi Pazar Postası ekinde "Doğal Yaşam" sayfasını hazırlıyorum. Milliyet - PembeNar.com Aile bölümü Yeşil Çocuk köşesinde yazıyorum. Yeşil, ekolojik, organik, sürdürülebilir yaşam alanında içerik ile pazarlama (text, audio, video), etkinlik, atölye ve sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyorum. Organik yaşamı merak etmeye, öğrendiklerimi paylaşmaya ve esinlendirici olmak için çalışmaya devam ediyorum. Program arşivime ve yazılarıma Yesilinasli.com'dan ulaşabilirsiniz. İÜ SBF Kamu Yönetimi lisans, İÜ SBE Tanıtım Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunuyum. Öğrencilik yıllarında vekil ilkokul öğretmenliği yaptım, çocuk tiyatro oyunlarında oynadım. 1996-97 arası ABD’de yaşadım ve GWU Uluslararası Halkla İlişkiler Sertifika Programı’na katıldım. 1993’den bugüne online-offline pazarlama iletişimi ve e-ticaret proje geliştirme alanlarında çalıştım. Bersay İletişim, Futurekids, Doğan Online e-kolay.net, Borusan Elektronik Otomax.com, Hurriyetemlak.com ve Kanz Çocuk Giyim pazarlama iletişimi ve e-ticaret projelerinde görev aldım.

CEVAP VER