Çocuk enerji eğitimi Baymak ile binlerce çocuğa ulaşıyor

Çocuk enerji eğitimi Baymak desteği ile 2019 yılı sonuna kadar 14 bin öğrenciye ulaşacak. “Enerjide Söz Çocukların” eğitim programları İnformel Eğitim-çocukistanbul işbirliğiyle İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde gerçekleşiyor.

Çocuk enerji eğitimi Baymak

Baymak, 2017 yılından bu yana İnformel Eğitim-çocukistanbul işbirliğiyle İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde gerçekleştirilen Enerji Eğitim Programı’na destek oluyor.

4 farklı yaş grubuna yönelik enerji eğitimlerinin gerçekleştiği proje kampsamında, içinde bulunduğumuz eğitim dönemi sonuna kadar 14 bin çocuk eğitim alacak. Tüm okulların katılımına açık olan eğitim programından devlet okullarında okuyan öğrenciler Baymak’ın desteğiyle ücretsiz yararlanıyor.

Baymak ile “Enerjide Söz Çocukların”

Baymak’ın desteğiyle hayata geçirilen Enerji Eğitim Programlarında yıl sonuna kadar 14 bin öğrencinin eğitimleri tamamlanacak.

Enerji Tasarruf Haftası için düzenlenen bir etkinlikte eğitimlere katılan çocuklarla konuşan Baymak CEO’su Ender Çolak: “Hedefimiz geleceğe uyum sağlamak değil geleceğin şekillenmesinde rol almak. dedi. Çocukların mesajı ise “Gelecek için büyüklere değil bize söz verin” oldu.

Çocuk enerji eğitimi Baymak

Çocuk enerji eğitimi Baymak ile daha çok çocuğa ulaşıyor

İnformel Eğitim-çocukistanbul yıllardır İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliğiyle santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde enerji eğitimleri veriyor. Baymak proje desteği sayesinde eğitimler daha çok çocuğa ulaşabiliyor.

Enerji Tasarrufu Haftası etkinliğinde konuşan İnformel Eğitim-çocukistanbul kurucu ortağı ve Eğitim Koordinatörü Sibel Çetingöz, programın içerik ve sonuçlarına ilişkin bilgileri paylaştı ve Baymak’a verdikleri desteklerden ötürü teşekkür etti. Öğrenciler için okul dışı eğitimlerin önemini vurguladı.

Çetingöz’ün ardından sözü geleceğin karar vericileri olan çocuklar aldı. Çocuklar “Önce sıkıcı bir eğitim olacağını düşünüyorduk. Ancak eğitimde çok eğlenceli zaman geçirdik.” dediler. 🙂

Çocuk enerji eğitimi Baymak

Eğitimin ardından fosil kaynakların kullanımı nedeniyle geleceklerinden endişe duyduklarını söyleyen çocuklar, Alternatif Enerji Kaynaklarının önemini dile getirdiler. Eğitim programı kapsamında gerçekleştirdikleri “Geleceğe Enerjin Kalsın” oyunundan bir bölüm aracılığıyla görüşlerini dile getirdiler.

Çocuklar “Yenilenebilir enerji kaynaklarının dengeli bir şekilde kullanılmazsa enerji rezervleri hızlıca tükenecek. İklim değişiklikleriyle hakkımız olan temiz gelecek elimizden alınıyor. Gelecek için büyüklere değil bize söz verin” dedi.

Topluma ve çevreye duyarlı olduklarını ve geleceğin karar vericileri olan çocukları destekleyerek, geleceğe umutla bakmalarını hedeflediklerini söyleyen Baymak CEO’su Ender Çolak şunları söyledi:

Çocuk enerji eğitimi Baymak

“Enerjide tasarruf son dönemde önemli gündem konusu haline geldi. Baymak olarak biz de ürünlerimizle, üretimimizle, Ar-Ge çalışmalarımızla “enerjide tasarruf” için yatırımlar yapıyoruz.

Fabrikamızda enerjimizin beli bir kısmını yenilenebilir kaynaklarından elde etmek üzere fotovoltaik paneller kurduk.

Kombi üretim hattımızın yaklaşık yüzde 80’i güneşten elde ettiğimiz enerji ile karşılıyoruz, ancak daha fazlasını yapmamız gerekiyor.

Şunu biliyoruz ki; sadece ürün ve üretime değil, çocuklarımıza sürdürülebilir bir gelecek bırakmak için de çalışmalıyız.

Bu kapsamda geleceğin enerji tüketicileri olan çocukların erken yaşta enerji tüketimi ve enerji tasarrufu konusunda bilinçlenmeleri için İnformel Eğitim-çocukistanbul işbirliği ile bizim için çok değerli bir çalışmaya imza attık.

“Enerjide Söz Çocukların” projesi ile 2017-2018 eğitim yılında başlayan ortak çalışmamızda bu eğitim dönemi sonuna kadar 14 bin çocuğun bu eğitimi tamamlamasını hedefliyoruz.

Gelecek bize çocuklarımızın yaşayabileceği bir dünya için temiz enerji kullanımını, yenilenebilir kaynak tüketimini işaret ediyor. Çocuklarımıza miras bırakabileceğimiz bir gelecek için Baymak olarak üstümüze düşeni yapıyoruz. Hedefimiz geleceğe uyum sağlamak değil geleceğin şekillenmesinde rol olmak.”

Karnaval Yeşil Çocuk programında İnformel Eğitim Kurucu Ortağı Sibel Çetingöz ile konuştuk

Karnaval radyolarından BabyJoy’da yayınlanan Yeşil Çocuk programının 21 Ocak 2019 tarihli konuğu İnformel Eğitim-çocukistanbul Kurucu Ortağı ve Eğitim Koordinatörü Sibel Çetingöz oldu.

2007 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde çocuklar için Enerji Eğitim Programlarına başlayan Sibel Çetingöz, o günden bugüne geliş öykülerini anlattı.

İnformel Eğitim-çocukistanbul Kurucu Ortağı ve Eğitim Koordinatörü Sibel Çetingöz, Karnaval radyo BabyJoy Yeşil Çocuk programında konuğum oldu.

Daha çok çocuğun bilgilenmesi için firmaların desteklerinin önemine değindi. “Baymak desteği ile özellikle bu tür eğitimlere ulaşmakta zorlanan devlet okullarındaki binlerce çocuğa da fayda yaratıyoruz.” dedi.

Sibel Çetingöz ile sohbetimizi Yeşil Çocuk Podcast sayfasından dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde dinleyebilirsiniz. (21.01.2019 tarihli Podcast)

Yeşil Çocuk radyo programı Karnaval.com BabyJoy‘da her Pazartesi-Cuma (tekrar) saat 11.00-12.00 arası yayınlanıyor.

Daha fazla bilgi için: www.cocukistanbul.org

Karnaval radyo BabyJoy: karnaval.com/radyolar/babyjoy

Yeşil Çocuk Podcast Sayfası: karnaval.com/programlar/yesil-cocuk

CEVAP VER