Eko-tasarımlı spor ürünleri Decathlon mağazalarında

Eko-tasarımlı spor ürünleri Decathlon mağazalarında yerini aldı. Her yaş için sportif giyim ve aksesuarda, üretiminde organik pamuk ve geri dönüştürülmüş hammadde kullanılan seçenekler bulunuyor.

Eko-tasarımlı spor ürünleri

Sporu herkes için ulaşılabilir kılmayı hedefleyen Decathlon, dünyamızın geleceği için sürdürülebilirlik çalışmalarını geliştiriyor.

Bu kapsamda, mağazalarında eko-tasarım yaklaşımıyla ürettiği çevresel etkisi azaltılmış ürün gamını da genişletiyor.

Son dönende birçok marka dünyamızın kaynaklarını ve tüm canlıları koruyan, doğaya ve insan sağlığına zarar vermeyen ürünlerin üretimine yöneliyor. Sportif giyim, ayakkabı ve aksesuar üreten Decathlon da bu yolda ilerliyor.

Eko-tasarımlı spor ürünleri gamı genişliyor

Eko-tasarımlı ürünlerin üretiminde organik pamuk ve geri dönüştürülmüş polyester gibi çevresel etkisi daha düşük hammaddeler kullanıyor.

Su tasarrufu sağlayan boyama yöntemleriyle üretilen eko-tasarımlı pek çok sportif ürün, kıyafet ve aksesuar Decathlon mağazaları ve decathlon.com.tr’de “eko-tasarımlı ürünler” başlığı altında sunuluyor.

Eko-tasarımlı spor ürünleri

Spor yapmayı, sportif giyinmeyi, açıkhava etkinliklerini, kamp yapmayı sevenler için, her yaşa uygun bol seçenek bulunan Decathlon’da eko-tasarımlı ürünler de çeşitlilik gösteriyor.

Yoga matı doğal jüt ve kauçuktan üretilmiş. Çok az su kullanılarak “dope dye” (yığın boyama) işleminden geçen çantalar, plastik şişelerden elde edilen geri dönüştürülmüş polyesterle üretilen sweatshirtler bulunuyor.

%100 geri dönüştürülmüş polar astarlı montların karbon salım değeri kullanılan yöntemler sayesinde -%19 karbon olarak hesaplanmış.

Geri dönüştürülmüş bileşenler ile üretinen spor ayakkabılar, artan kumaş ve çanta kayışlarından üretilen çevreye duyarlı alışveriş çantaları da çevre etkisi azaltılmış ürünler arasında yer alıyor.

Geri dönüştürülmüş bileşenlerden üretilen eko-tasarımlı t-shirt, polar ve çok daha fazlasına Decathlon mağazalarından ulaşabilirsiniz

CEVAP VER