TEMA Vakfı doğa eğitimi dijital olarak devam ediyor

TEMA Vakfı doğa eğitimi dijital olarak uzaktan eğitimde EBA TV’de ve sosyal medyada devam ediyor. Eğitimler 2019–2020 eğitim öğretim yılında 81 ilde 167 binden fazla okul öncesi ve ilkokul öğrencisine ulaştı.

TEMA Vakfı doğa eğitimi dijital

Millî Eğitim Bakanlığı, TEMA Vakfı iş birliği ve Türkiye İş Bankası desteği ile yürütülen Doğa Eğitim Programları çocuklara ekolojik okuryazarlık farkındalığı kazandırıyor.

TEMA Vakfı ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile 2010 yılında başlayan Minik TEMA ve Yavru TEMA eğitimleri 2019 yılından itibaren İş Portföy TEMA Değişken Fon’dan elde edilen gelir ile uygulanıyor.

TEMA Vakfı doğa eğitimi dijital olarak salgında da devam ediyor

TEMA Vakfı’nın Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile hazırladığı Minik TEMA ve Yavru TEMA doğa eğitimlerine, Türkiye İş Bankası desteğiyle 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında 81 ilde 167 binden fazla okul öncesi ve ilkokul öğrencisi katıldı.

Yüz yüze yapılan TEMA Vakfı doğa eğitimlerine, Koronavirüs salgını koruma ve kontrol önlemi ile Mart 2020 tarihinde ara verildi.

Uzaktan eğitim kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı EBA TV’de ve sosyal medya platformlarında dijital eğitim içerikleri yayınlandı.

Çocuklar erken yaşta doğayla bağ kuruyor

TEMA Vakfı Doğa Etim Programları çocukların küçük yaşlarda fiziksel, duygusal ve bilişsel gelişimi için ihtiyacı olan açık havada vakit geçirmelerini ve doğayla bağ kurmalarını destekliyor.

Doğada daha çok zaman geçirmelerini, gözlem yapmalarını, merak duygusuyla doğayı keşfetmelerini sağlıyor. Ekolojik okuryazarlık becerilerini güçlendiriyor.

Okul öncesi çocuklara verilen Minik TEMA ve ilkokul düzeyinde çocuklara verilen Yavru TEMA eğitimleri toprak, su varlıkları, biyolojik çeşitlilik, ekosistem, hava, doğada gözlem, sürdürülebilir yaşam konularını içeriyor.

Öğretmen rehberi, üç farklı eğitici poster, gözlem kutusu, doğa gözlem çarkı gibi eğitim içeriğini destekleyen materyaller öğretmenlere ulaştırılıyor. Her iki düzeydeki çocuklar için “orman” ve “toprak” temalı iki animasyon çocuk filmi ve doğa temalı üç çocuk şarkısı da program kapsamında çocuklarla buluşuyor.

TEMA Vakfı doğa eğitimi dijital

İş Portföy TEMA Değişken Fon nedir?

Türkiye İş Bankası tarafından hayata geçirilen ve üretimin her aşamasında çevreye duyarlı şirketlere yatırım yapma hedefini benimseyen “Çevreye Yatırım Fonu” gelirinin bir kısmı ile çevre alanında bir sosyal sorumluluk projesine destek veriyor.

CEVAP VER