Dönüşüm Buluşmaları çocuk yanımız ve çocuklarımız için

Dönüşüm Buluşmaları çocuk yanımız ve çocuklarımız için bize yol gösteriyor. Psikolog, Farkındalık Yaratım Danışmanı ve Sanat Yönetmeni eşliğinde yeni yılda dönüşelim ve yeni bir yaşam motifi oluşturalım.

Dönüşüm Buluşmaları çocuk

Yeşil Çocuk’un destekleyicisi olduğu 8 haftalık özel bir dönüşüm çalışmasını duyurmanın heyecanı içindeyiz. 🙂

Bireysel ve toplumsal iyileşme için evlilik, aile, ebeveyn ve çocuk iletişiminde değişim bir kişi ile başlayabilir. Ve o kişi SEN olabilirsin.

Gandhi’nin de dediği gibi: Dünyada görmek istediğin değişimin kendisi ol!

Dönüşüm Buluşmaları çocuk yanımız ve çocuklar için

16 Ocak – 6 Mart 2021 tarihleri arasında her Cumartesi 17.00-18.00 saatlerinde 8 haftalık Zoom buluşması ile öğrenerek, eğlenerek, dinlenerek dönüşüyoruz.

Psikolog Suzan Çalışkan, Farkındalık ve Yaratım Danışmanı J Zeynep Çavuşoğlu, Drama Sahne Sanat Yönetmeni Yağmur Canpolat rehberliğinde her hafta Dönüşüm’ün Mucizesi için bir adım atıyoruz.

8 haftalık (16 Ocak – 6 Mart 2021) çalışma ile yeni bir yaşam motifi oluşturuyoruz.

 • 1. Hafta : Beklentiler ve Değişim – 16 Ocak Cumartesi 17.00-18.00
 • 2. Hafta: Bedenimizin Denge Sistemi – 23 Ocak Cumartesi 17.00-18.00
 • 3. Hafta: Duyguların Dili – 30 Ocak Cumartesi 17.00-18.00
 • 4. Hafta: Sözün Büyüsü – 6 Şubat Cumartesi 17.00-18.00
 • 5. Hafta: İçimizdeki Çocuğa Miras – 13 Şubat Cumartesi 17.00-18.00
 • 6. Hafta: An’ın Bilgeliği – 20 Şubat Cumartesi 17.00-18.00
 • 7. Hafta: Zihinsel Huzur – 27 Şubat Cumartesi 17.00-18.00
 • 8. Hafta: Dönüşüm’ün Mucizesi – 6 Mart Cumartesi 17.00-18.00

Dönüşüm Buluşmaları nedir?

AN’da kaynağına bağlı yaşamak seni dingin, uyumlu ve sağlıklı kılar.

Bu zor dönüşüm zamanlarında uyum, dayanıklılık ve cesaretini kaybettiğinde merkezinden savrulup yaşamın mucizesine ve çocuk yanına uzak düşer insan.

Bu farkındalık ve yaratım çalışması bedeninin, zihninin, çevrenin ve ruhun merkezine geri gelmene, çocuk yanına dokunmana, cesaret ve yaratıcılığını artırmana vesile keyifli bir seyir defteri niteliğinde.

Dönüşüm Buluşmaları Programı

“Sen Dönüşürsen Dünyan da Dönüşür” ana fikri ile eğlenirken öğreneceğin, dinlenirken fark edeceğin, fark ettikçe yeniyi yaratacağın 8 haftalık, her Cumartesi birer saatlik Zoom buluşmaları.

Masal, şiir, hikâye, kadim ve bilimsel teorik bilgilerin pratik uygulamaları yanında yeniyi yaratmana yardım edecek bir de oyun içeriyor.

 • Beklentiler ve Değişim 16 Ocak 2021 Cumartesi

Değişim, beklenti ve kayıp durumunda direnmek yerine uyum sağlamak

Dönüşüm Buluşmaları çocuk

 • Bedenimiz Nasıl Çalışıyor? 23 Ocak 2021 Cumartesi

Bedenimizin denge sistemi; Sinir sistemimiz ve bağışıklığımıza olan etkisi

Dönüşüm Buluşmaları çocuk

 • Duyguların Dili 30 Ocak 2021 Cumartesi

Korku gibi Cesaret de bulaşıcı mı?

Dönüşüm Buluşmaları çocuk

 • Sözün Büyüsü 6 Şubat 2021 Cumartesi

Ağzımızdan çıkan sözün yaratıcı değeri

Dönüşüm Buluşmaları çocuk

 • İçimizdeki Çocuğa Miras 13 Şubat 2021 Cumartesi

İç İçe Geçmiş Benlikler. Matruşka

Dönüşüm Buluşmaları çocuk

 • An’ın Bilgeliği 20 Şubat 2021 Cumartesi

Haklı olmak mı, mutlu olmak mı?

Dönüşüm Buluşmaları çocuk

 • Zihinsel Huzur 27 Şubat 2021 Cumartesi

Zihinsel huzur için günlük faydalı alışkanlıklar

Dönüşüm Buluşmaları çocuk

 • Dönüşüm’ün Mucizesi 6 Mart 2021 Cumartesi

Sezgi çağında dünyayı neden çocuklar kurtaracak?

Dönüşüm Buluşmaları çocuk

Dönüşüm Buluşmaları Eğitmenler

 • Suzan Çalışkan  – Psikolog

İlk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. ODTÜ Psikoloji Bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Personel Yönetimi ve İnsan Kaynakları alanında yüksek lisans ve Pazarlama Reklam alanında doktora programlarına devam etti.

Uzun yıllar özel sektörde yöneticilik yaptı, 2003 yılında geçirdiği trafik kazası sonrası yaşadığı zorlukların, kendisine hayatın bir hediyesi olduğuna inandı ve hep hayalinde olan işe yönelerek çocuklarla çalışmaya başladı. Anaokullarında çocuklara ve ailelerine danışmanlık yaptı. Çalıştığı anaokullarında çocuklar ona “gülenyüz öğretmeni” dedi.

Nefes çalışmaları yapıyor. Enerji psikolojisi, pozitif psikoloji ile ilgili gelişmelerin şifayı kolaylaştıran ve hızlandıran gücüne tanıklık ediyor.

Gülen yüzlü mutlu çocukların, mutlu ailelerin ve mutlu toplumların temeli olduğuna inanıyor. Daha çok “Gülen Yüzlü”, daha mutlu çocuklar için hayatlara dokunmayı misyon ediniyor.

Dönüşüm Buluşmaları çocuk

 • J Zeynep Çavuşoğlu  – Farkındalık ve Yaratım Danışmanı

1977 The Christine Shaw College London Bütüncül Estetik Eğitimi döneminde Hatha Yoga ve Anatomi eğitimleri ile kişisel iç yolculuğu başladı. Dünyanın önde gelen otantik yoga ve meditasyon ekolü AMPS Gurukul grubunda eğitimler aldı. 2000 yılında Jyotirmayii ismi ile inisiye olarak meditasyonlarına başladı.

1977’den beri bedensel, zihinsel ve ruhsal uygulamalar, kişiye özel, kurumsal ve üniversite eğitim programları, grup atölyeleri, dergi yazıları, gazete röportajları, radyo programları, kişisel danışmanlıklar ile hizmet sunuyor.

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği BUMED’de Neo-Humanizim uygulamalı Yoga ve Farkındalık eğitimini yürüttü. 2011-2014 yılları arası Aslı Dede ile Yeşil Yaşam Radyo programının sürekli konuğu oldu. Pandemi dönemde instagram destekleyici canlı yayınlar yapıyor. Kazdağları’nda yaşıyor, danışmanlık ve sağlıklı ev ürünleri üretiyor.

Dönüşüm Buluşmaları ile hedefi; günümüz insanının hızlı yoğun yaşam çarkı içinde unuttuğu bedensel, zihinsel, ruhsal bütüncül sağlıklı ve yaratıcı doğasını, teorik ve pratik uygulamalar ile beslemek, farkındalık yaratmak. Mutlu, sürdürülebilir, huzurlu bir dünyaya birlikte katkıya vesile olmak.

 • Yağmur Canpolat  – Drama Sahne Sanat Yönetmeni

Çocukluk yıllarında bale eğitimi ve dans tiyatrosu ile başlayan sanat yolu, öğrencisi olduğu Ankara Üniversitesi’nde Tiyatro Kulübü, Hürrem Sultan Dance Theatre, Mişa Kolozin Dans Okulu gibi çok sayıda ekipte koreograf, oyuncu, yönetmen yardımcısı, eğitmen olarak sahne çalışmaları ile devam etti.

1999-2005 yılları arasında radyo ve televizyon program sunuculuğu yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi.

2015’ten bu yana Pantomim, Bedensel İletişim ve Drama Teknikleri üzerine birikimleri ile çocuk, genç ve yetişkin yaş gruplarına eğitimler veriyor.

Eğitim kurumlarında ilkokul ortaokul ve lise düzeyinde ‘Drama’ ve ‘Sahne Sanatları’ dersi eğitimleri veriyor. 2017’de İstanbul Drama Sanat Akademi’nin Ayla Algan Sanat yönetmenliğinde hazırladığı programa katılarak Yaratıcı Drama Eğitici Eğitimi ile araştırmalarına devam etti.

Diksiyon, Doğru ve Etkili Konuşma, Yaratıcı Yazarlık ve Seslendirme alanlarında çalışıyor. Aylık Cemiyet ve Magazin Dergisi Moon Life için köşe yazıları yazıyor. Kurucusu ve Sanat Yönetmeni olduğu “Drama Sahne” Sahne Sanatları Atölyesinde ders veriyor.

Dönüşüm Buluşmaları katılım için

8 Haftalık çalışmanın ilki 16 Ocak 2021 tarihinde başlıyor. Her Cumartesi saat 17:00’de Zoom’da gerçekleşecek buluşmalar 1 saat sürüyor.

Daha fazla bilgi, kayıt ve Zoom ID için:  donusumbulusmalari.2021@gmail.com mail adresi ve instagram DM

Dönüşüm Buluşmaları Instagram takip: www.instagram.com/donusumbulusmalari/

CEVAP VER