TEMA Sıfır Atık Eğitim projesi ÇEVKO ödülü aldı

TEMA Sıfır Atık Eğitim projesi ÇEVKO ödülü aldı. TEMA Vakfı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ve Tetra Pak iş birliğinde “Sıfır Atık Eğitim Portalı” 81 ilde öğretmen ve öğrencilere ulaştı.

TEMA Sıfır Atık Eğitim

TEMA Vakfı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı ve Tetra Pak iş birliğinde gerçekleşen “Sıfır Atık Eğitim Projesi” ÇEVKO Yeşil Sanayi Nokta Ödülleri “Çevre Konulu Sosyal Sorumluluk” ödülüne layık görüldü.

Sıfır Atık Eğitim Projesi çocuklara 5D modeli ile sıfır atık kavramının tanıtılmasını hedefliyor. Çocukların atıkları nasıl azaltacakları, nasıl daha az tüketecekleri ve atıkları nasıl değerlendirebilecekleri konularında farkındalıkları gelişiyor.

  • Doğal varlıkların doğru kullanılması ve israfın önlenmesi için 5D Modeli
  1. Düşün, Gerekli Değilse Tüketme
  2. Daha Az Tüket
  3. Değerlendir, Yeniden Kullan
  4. Değiştir, Farklı Amaçla Kullan
  5. Dönüştür, Doğa Kazansın

 

TEMA Sıfır Atık Eğitim

TEMA Sıfır Atık Eğitim Portal 81 ile ulaştı

Projeyi destekleyen Tetra Pak, 160’tan fazla ülkede gıda işleme ve ambalaj çözümleri sunuyor. Projenin aldığı ödül sonrasında Tetra Pak Türkiye Genel Müdürü Konstantin Kolesnik şunları söyledi:

“Sürdürülebilirlik işimizin merkezinde yer alıyor. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyoruz.

TEMA Sıfır Atık Eğitim

Sıfır Atık Eğitim Projesi iş birliğimiz ile geleceğin yetişkinleri olan çocuklarımıza sürdürülebilir yaşam alışkanlıkları kazandırmayı hedefliyoruz.

Geçtiğimiz yıl eğitimlerin 81 ilde yaygınlaştırılması için Sıfır Atık Eğitim Portalı hayata geçti.

Öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin tüm eğitim materyallerinden yararlanmasını sağladık.

Başarılı sonuçlar elde ettiğimiz Sıfır Atık Eğitim Projesi’nin ÇEVKO’nun düzenlediği Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri’nde “Çevre Konulu Sosyal Sorumluluk” kategorisinde ödüle layık görülmesi bizi çok mutlu etti.

Doğa ve insan odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

CEVAP VER