Gıda israfı ile mücadele için artan yemeklerden tarifiniz Londra yolunda

Gıda israfı ile mücadele eden Jamie Oliver’a Hotpoint “Taze Düşünürler” ekibi destek veriyor. “Unutulmuş Gıdalara Taze Fikirler” kampanyası, artakalan gıdalara tazelik katan tariflerinizi bekliyor.

gıda israfı

Bu kampanyayı ilk duyduğumda “en yaratıcı tarifleri Türkiye’den anneler verir” diye düşündüm. 🙂 Kalan yemekler ile yeni fikirler üretmek bizim geleneklerimizde var.

Anneannemden ve annemden sık sık yediğim “papara” adlı yemek geldi ilk olarak aklıma. Kalan bayatlamış ekmekleri, soğan ve domates sosu ile pişirip varsa sivri biber ve kıyma da eklerlerdi. Servis ederken üzerine sarımsaklı yoğurt dökerler ve biz de afiyetle yerdik. Dörtgözle beklerdik paparanın pişmesini. 🙂

Siz de büyükannelere sorun, yaratıcılığınızı da katın ve tariflerinizi gönderin. Tarifiniz Londra’da geçici olarak açılacak bir kafenin menüsünde yer alabilir ve Jamie Oliver ile tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Gıda israfı ile mücadele için: Unutulmuş Gıdalara Taze Fikirler

Artan gıdalar ile yemek yaparak, gıdanın çöpe atılmasını önleyebilir ve gıda israfıyla mücadeleye katkı sağlayabilirsiniz. Hotpoint ve Jamie Oliver, tüketicileri yediklerine daha çok özen göstermeye teşvik için “Unutulmuş Gıdalara Taze Fikirler” kampanyasını başlattı.

Jamie’den ilham alan ve Ece Zaim, Burak Zafer Sırmaçekici, Sercan Çam, Merve Mucuk’un dahil olduğu Hotpoint “Taze Düşünürler” ekibi tariflerinizi göndermeniz için çağrıda bulunuyor.

Artan gıdalardan hazırladıkları yemek tariflerini gönderenler, Londra’da tariflerinin de menüde yer alacağı bir kafe etkinliğinde Jamie Oliver’la tanışma fırsatını yakalayabilecek.

gıda israfı

Küresel bir sorun olan gıda israfının önemli bir oranı evlerde oluşuyor. “Unutulmuş Gıdalara Taze Fikirler” kampanyasında Jamie Oliver, evde gıda israfını azaltmaya yönelik önemli ipuçları ve püf noktaları paylaşıyor.

Kampanya ile Hotpoint and Jamie Oliver, gıda alışkanlıklarının değişmesi ve gıdaya daha fazla özen gösterme kültürünün benimsenmesi için ilham olmayı hedefliyor.

Projenin bir parçası olarak, Türkiye’deki sosyal medya fenomenleri de takipçilerini artan gıdalar için taze fikirler üretmeye davet ediyor. Ece Zaim, Burak Zafer Sırmaçekici, Sercan Çam ve Merve Mucuk’tan oluşan Hotpoint “Taze Düşünürler” ekibi, sosyal medyada gıda israfına dikkat çekiyor. Takipçilerine çöpe attıkları gıda miktarını azaltmak için ipuçları veriyor.

Gıda israfı azalsın diye siz tariflerinizi gönderin

Ece Zaim, Burak Zafer Sırmaçekici, Sercan Çam ve Merve Mucuk akıllı teknolojilerin gıda israfını önlemek için saklama ve pişirme süreçlerini nasıl kolaylaştırabileceğine dikkat çekiyor. Artan gıdaların yeniden kullanıldığı yemek tarifleri için çağrıda bulunuyorlar.

gıda israfı

En iyi tarif Hotpoint ve Jamie Oliver tarafından seçilecek ve bazı tarifler Londra’da geçici süre için açılacak bir kafenin menüsüne eklenerek, en sık çöpe atılan gıdalardan yaratılan yemeklerle özgün bir restoran deneyimi sunacak.

Taze Fikirler Kafe, gündelik malzemelerin ve artıkların bile biraz daha özen, sevgi ve ilgiyle ne kadar heyecan ve ilham verici olabileceğini göstermeyi hedefliyor.

Tarifi seçilen tüketici, Londra’daki seçkin lansman etkinliğinde bu sıradışı menüyü denemeye davet edilecek ve Jamie Oliver ile biraraya gelme şansına sahip olacak.

Yarışmaya katılmak ve kampanya hakkında daha fazla için Hotpoint Türkiye sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: www.hotpoint.com.tr

CEVAP VER