Pazen bebek çocuk kumaş Sümerbank ile yeniden

Pazen bebek çocuk kumaş ve pazen kumaştan bebek çocuk kıyafetleri, bebek battaniyeleri ve nevresim takımları Sümerbank’ı Yaşatma Derneği ile yeniden hayatımıza giriyor.

Pazen bebek çocuk kumaş

Sümerbank’tan pazen geceliği veya pijaması olan parmak kaldırsın. 🙂 Ve işte rengarenk, yerli üretim, pamuklu pazen kumaşlar yeniden bizimle.

Türkiye’nin yerli ve sağlıklı pazen kumaşları tekrar üretilip satışa sunuluyor. Sümerbank’ı Yaşatma Derneği tohumdan kumaşa yerli üretim kumaşları tekrar hayata geçirmek için çalışmalara devam ediyor.

Pazen Bebek Çocuk Kumaş

Pamuklu pazen kumaş, bebek kıyafetleri, bebek nevresim takımı, bebek battaniyesi ve beşik süsleme için yerli ve sağlıklı bir seçim.

Pazen bebek çocuk kumaş

Pamuk dokuma kışlık pazen kumaştan bebeğinize ve çocuğunuza ceket, yelek, gecelik, pijama, elbise, battaniye dikebilirsiniz. Pazen kumaşı bebek beşik süslemesinde de kullanabiliirsiniz.

Pazen bebek çocuk için kumaş tek en 90 cm olarak Sümerbanktan.com adresinden satışa sunuluyor.

İstediğiniz desen ile beraber adet sayısı ile ihtiyaç olunan metre siparişini veriyorsunuz. Tüm kumaşlar yıkanmadan gönderiliyor, çekme payını hesap ederek sipariş vermeye dikkat edin.

Alacağınız her ürün ile Sümerbank’ın tarihinin ve kültürel değerinin yaşatılmasına destek oluyorsunuz.

Pazen Bebek Çocuk Kumaş ile Sağlıklı Seçenekler

Pazen bebek çocuk kumaş

Pazen kumaştan dikilen bebek ve çocuk ceketlerinin çift taraflı kullanım özelliği bulunuyor.

Günlük ve özel günler için tasarlanmış.

Pamuk dokuma pazen kumaşın yıkanınca çekme payı olduğu için, kumaşlar yıkandıktan sonra dikilip çekme payı sıfıra indiriliyor.

Bebek ve çocuklar için farklı renkli desenlerde özel dikim ceketler sınırlı sayıda üretiliyor.

Sümerbank Fabrikaları yeniden mi açıldı?

Sümerbank fabrikalarının yeniden açılması için kamuoyunda gündem yaratılması ve dikkat çekilmesi adına Sümerbank’ı Yaşatma Derneği kuruldu.

Sümerbank’ın unutulmaması ve yaşatılması için dokuma kalitesinden desenlerine kadar her değerini ürünlere yansıtılıyor. Satışa sunulan her ürün sanatçıların ellerinde yorumlanıyor.

Sümerbank kumaşları üretilecek mi?

Dernek, Sümerbank ile ilgili akademik araştırmaları destekleyerek “Sümerbank’ı Sümerbank yapan etkenler ve değerler keşfedildikçe, üretilecek olan Sümerbank kumaşı için daha donanımlı bir birikimle projenin gerçekleşeceğine inanıyor.

“Sümerbank’ın sadece makinalardan ve beton binalardan oluşmadığını, pamuktan başlayan süreci ele alarak, organik pamuk yetiştiriciliğine kadar sürecek olan aşamaları hayata geçirmek için ilk adımı attık ve o ilk adımın eserlerini satın alabilmeniz için
Sümerbanktan sitesini hayata geçirdik.”

Pazen bebek çocuk kumaşı ve ürünleri nerede üretiliyor?

Sümerbanktan.com sitesindeki “Sümerbanktan” etiketli her ürün Sümerbankı Yaşatma Derneği’nde açılan kurslarda usta öğreticiler tarafından yetiştirilen kursiyerlerin emekleri ile üretiliyor. Her çalışmaya Sümerbank teması eklenerek renklerin ve desenlerin günümüzde de yaşaması için çaba veriliyor.

Sümerbankı Yaşatma Derneği

Sümerbankı Yaşatma Derneği, kurulan ilk Sümerbank fabrikası olan Sümerbank
Basma fabrikasının bulunduğu yer olan Nazilli’de Mustafa Kemal Atatürk’ün
açılışını yaptığı tarihten tam 79 yıl sonra 9 Ekim 2016 tarihinde kuruldu.

Dernek Sümerbank’ın asli görevini minimize halde yerine getiren, üreten bir Türkiye modelini örnek alarak üretmeye ve değerler kazandırmaya devam ediyor.

Belki de bu satırları okuyan biri projeye destek vermek için harika bir fikir ile derneğe ulaşacak, neden olmasın? 🙂

Türkiye güzeli de pazen kumaştan elbise giydi

Londra’da yapılan yarışmada, Azra Akın’ın final gecesinde giydiği, terzi Cemil İpekçi’nin diktiği Anadolu kültürünü yansıtan kırmızı basma elbise, “En İyi Giysi” seçildi. İngilizler üzeri çiçekli basmaya hayran kaldı. Ve fakat bilmiyorlardı ki:
Türkiye’nin güzide kamu kuruluşlarından -66 yıl ürettiği rengarenk basmalarla ülkeyi baştan başa süsleyen- Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası’nın kapısına kilit vurulalı henüz 24 gün olmuştu.

Soner Yalçın / Sözcü Gazetesi 31 Ağustos 2014

Sürmerbank Online Mağazası: www.sumerbanktan.com/magaza

Sümerbank’ı Yaşatma Derneği web sitesi: www.sumerbank.wixsite.com

CEVAP VER