Anne Baba için Mindfulness Eğitimi: Ana odaklanın, yargılamayın.

Ebeveynlerin daha farkında ve bilinçli adımlar atabilmeleri için hazırlanmış özel bir eğitim: Anne Babalar için Mindfulness.

Nedir son dönemde sık sık duymaya başladığımız Mindfulness? 2015 yılında İstanbul’da kurulan Mindful Academy şöyle açıklıyor anlamını: Mindfulness zinsel bir beceridir. Dikkatimizi içinde bulunduğumuz ana odaklarken, iç ve dış dünyamızda olan olayları yargılamadan gözlemleyebilmek olarak tanımlanır.

Anne ve Babalar için Mindfulness Eğitimi

Anne babalar çocuklarını sevseler de, zihinsel olarak onlara gerekli ilgi ve dikkati veremeyebilirler. Eğitimde bir çocuğun en temel ihtiyacının, ebeveynlerinin sevgisi ve dikkati olduğu vurgulanıyor.

Anne Babalar için Mindfulness Eğitimi, çocuklarıyla iletişiminde gelişmeye açık olan tüm anne-babalar için. Mindfulness eğitimi ebeveynlerde duygusal farkındalığı artırarak dinleme, ilgi ve şefkat gösterme becerilerini geliştiriyor.

Uzman psikolog Şirin Hacıömeroğlu Atçeken ile gerçekleşen 3 saatlik eğitime, çocuklarıyla daha tatmin edici, bağlı, güvenli ve derin bir ilişki kurmak, farkındalıklarını arttırmak isteyen ebeveynler katılabilir.

Eğitimde geliştirilmesi hedeflenen konular neler?

– Ebeveynin farkındalığının artması
– Ebeveyn- çocuk ilişkisindeki uyum ve ahengin artması
– Çocuğun fiziksel, duygusal ve psikolojik ihtiyaçlarına daha fazla cevap verebilmek
– Ebeveyn-çocuk arasındaki güvenli bağlanmayı güçlendirmek
– Ebeveynlik becerilerinin gelişmesi ve böylece tatminin artması
– Kriz anlarını daha iyi yönetebilmek
– Sağlıklı çocuk gelişimini güçlendirmek
– Çocuğun sosyal gelişimini desteklemek
– Çocuğun duygu düzenlemesinin (emotional regulation) gelişmesi

Uzman Psikolog Şirin Atçeken hakkında

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamladı. Ardından Fulbright Eğitim bursiyeri olarak Amerika’da Drexel Üniversitesi’nde Evlilik ve Aile Terapisi yüksek lisans programını tamamlayarak uzman oldu. Philadelphia’da 3 sene Aile Terapisi Tedavi Merkezi ve Thomas Jefferson Hastanesi’nin Aile Sağlığı Merkezi’nde madde bağımlılığı, travma ve aile ilişkileri alanında çalıştı. Aynı zamanda Philadelphia Riverside Hapishanesi’nde mahkumlarla travma ve aile ilişkileri üzerine grup terapisiçalışmalarında bulundu.

İstanbul’a döndükten sonra uzun yıllar DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü ve Fide Danışmanlık ekipleriyle çalıştı. Bir dönem Yaşasın Hayat Kliniğinde kilo kontrolü ve duygusal yeme konusunda kliniğe devam eden danışanlarla çalıştı.

2012 yılında Uzm. Psk. Tuba Akyüz ile birlikte ‘BATE Birey ve Aile Terapileri Enstitüsünü’ kurdu. 2016 yılında Antalya’ya taşınan Atçeken seanslarına aynı şehirde kurucusu olduğu Salt Psikoloji Enstitüsü’nde eğitim ve süpervizyon çalışmalarına da İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli illerinde devam ediyor. Yetişkin, ergen, çift ve ailelerle psikoterapi yapan Atçeken, uzmanlara eğitim ve süpervizyon vermekte, çeşitli proje ve araştırmalarda çalışmaktadır.

Daha fazla bilgi için: www.mindfulacademy.co

CEVAP VER