Doğal Ebeveynlik Fuarı İstanbul’da gerçekleşiyor

Doğal Ebeveynlik Fuarı 30 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Divan Otel’de gerçekleşiyor. Takvimlerinizi ayarlamayı unutmayın. Doğal ürünler ve uzman hekim, ebe, psikolog, gıda mühendisi ve bebek taşıma danışmanlarının paylaştığı değerli bilgiler bizleri bekliyor.

Doğal Ebeveynlik Fuarı

Doğal yaşam sevenler “bebeğiniz olacak” haberi ile yeni bir öğrenme sürecine giriyor. Doğal doğum ve sonrasında doğal ebeveynlik yolunda yürümeye başlıyorlar. Ebeveynlik yolculuğunda yardımcı olabilecek bilgiler edinmek ve deneyimli uzmanlarla tanışmak için bir gün süren Doğal Ebeveynlik Fuarı’nı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Doğal Ebeveynlik Fuarı kapsamıda; İstanbul Doğum Akademisi kurucuları Op. Dr. Hakan Çoker ve Uzman Psikolog Neşe Karabekir / Keşkesiz Doğum ve 0-3 yaş Anne Bebek Terapisi, Ebe Gülten Sakallı / Emzirme Sorunları, Meme Reddi, mama verilen bebeğin tekrar emzirmeye döndürülmesi, Uzman Klinik Psikolog Aysun Ömeroğlu / Bebeklerde Doğal Uyku Gelişimi ve Gıda Mühendisi Tuğba Bayburtluoğlu / Yaz Doğallığını Kışa Aktarmak: Kış hazırlıkları konularında bilgilerini paylaşacak.

Doğal Ebeveynlik Fuarı pazaryerinde organik, ekolojik, doğal hamile, bebek, çocuk, anne ürünleri sunan firmalara ulaşabilirsiniz.

Doğal Ebeveynlik Fuarı: “Merhaba anne baba, içgüdülerinin sesini dinle!”

Fuarı düzenleyenler diyor ki: “Muhtemelen şehir hayatının girdabında yorgun bir kadın ya da erkektin ve birden kendini ebeveyn olarak buldun. O güne dek etrafında fazla bebekli çift de görmediğinden bu miniği nasıl büyüteceğinden de pek emin değilsin. İçgüdülerinin sesini dinlemekle uzmanları dinlemek arasında gel-gitler yaşıyorsun. Gün geliyor dış sesler içgüdülerinin sesini bastırıyor. Biz, senin içgüdülerini harekete geçirmek için toplandık. Bize katılmak ister misin?

Fuarın amacı, sadece doğal ebeveynlik ekolünü destekleyen firmalarla ebeveynleri bir araya getirmek. Büyük fuarların gürültüsünden uzak, sakin, daha bebek odaklı bir fuar olması.

Doğal Ebeveynlik Fuarı Etkinlik Programı

 • 9.30 – Açılış
 • 10.00 – Emzirme sorunları, meme reddi, mama verilen bebeğin tekrar emzirmeye döndürülmesi / Ebe Gulten Sakallı
 • 11.15 – Bebeklerde doğal uyku gelişimi / Uzman Klinik Psikolog Aysun Ömeroğlu
 • 13.30 – Keşkesiz Doğum ve 0-3 yaş anne bebek terapisi / Op. Dr. Hakan Çoker & Doğum Psikoterapisti Neşe Karabekir
 • 14.45 – Yaz doğallığını kışa aktarmak: Kış hazırlıkları / Gıda Mühendisi Tugba Bayburtluoğlu
 • 16.00 – Fırsat verirsen yapabilir: BLW / BLW Türkiye
 • 17.15 – Babywearing hakkında temel bilgiler ve ergonomik bebek taşıma şekilleri / Babywearing Danışmanı Ceylan Fidan

Doğal Ebeveynlik Fuarı hakkında daha fazla bilgi için: www.dogalebeveynlikfuari.com

Doğal Ebeveynlik

 • Op. Dr. Hakan Çoker ve Uzman Psikolog Neşe Karabekir / İstanbul Doğum Akademisi

İstanbul Doğum Akademisini 2010 yılında kurdular. Yarattıkları Keşkesiz Doğum Modeli ve Ekibi ile ailelere doğum uzmanı, ebe, doğum psikoloğu ekibi ile destek veriyorlar. Hedefleri doğuma fiziksel ve zihinsel olarak hazırlanan bir gebenin kendi içgüdülerini ve gücünü keşfederek, tüm kararlara aktif katılması ve doğum şeklinden bağımsız olarak doğumlardan keşkesiz çıkmaları. 2012 yılından itibaren Doğuma Hazırlık Eğitmeni ve Doula Eğitimi’ne başlayarak bu yolda yeni uzmanların yetişmesini sağlıyorlar. İDA Sertifikalı Doğuma Hazırlık Eğitmeni ve Doulalar birçok ilde hizmet veriyor.

 • Psikolog Aysun Ömeroğlu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra Okan Üniversitesi Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji yüksek lisansına devam etti. Bebek ve çocuk ruh sağlığı, bebek ve çocuklarda uyku sorunları, yeme sorunları, anne ruh sağlığı ve özellikle doğum sonrası duygu durum bozuklukları konularına hizmeti veriyor.

 • Dr. Aslıhan Onaran

Dünyanın en önde gelen Uluslararası Doğal Ebeveynlik Kurumu Attachment Parenting International’ın Türkiye STK Platformu Kurucu – Lideri, ZenWorld International Anne Baba Farkındalık Akademisi Kurucusu, Ebeveyn & İletişim Danışmanı, Çift Dilli Eğitim Uzmanı, Pearson Master Trainer / Eğitmen Eğitmeni, ivy league / Brown University doktoralı Bağımsız Akademisyen.

ABD ve Türkiye’de önde gelen üniversitelerden toplam 4 diploması olan Dr. Onaran’ın, ABD’deki Brown Üniversitesi’ndeki burslu doktora derecesine ek olarak Harvard Üniversitesi ve UC Berkeley’den pozitif psikoloji alanında çalışmaları, ABD’den yoga-meditasyon eğitmenliği sertifikası ile pekçok uluslararası yayını bulunuyor.

 • Ceylan Fidan / Babywearing Danışmanı – Clauwi

1987 yılında İstanbul’ da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Dekor ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun oldu. 2014 yılında evlendi ve 2015 yılında oğlunu dünyaya getirdi.

Anne olduktan sonra her anne gibi hayatı değişti ve babywearing danışmanı olma hikayesini şu cümlelerle ifade ediyor: “Günlük yaşamıma olduğu gibi devam etmeli ve bir yandan bebeğimin ihtiyaçlarına onu ağlatmadan cevap verebilmeliydim. Ve babywearing ile tanışmam bu arayışım sayesinde başladı. Bu hayat kurtarıcı ergonomik bebek taşıyıcım sayesinde ben hayatıma devam ediyor, bebeğim de benimle birlikte her yere geliyordu hem de uyku ve meme ihtiyacı aksamıyordu. Zaman geçtikçe farklı taşıyıcılarla tanışmaya başladım. Babywearing benim için bir tutkuya dönüştü. Bebeğini Giyenler Kulübü’nü kurarak deneyimlerimi aktarmaya başladım. Aslında her annenin derdinin aynı olduğunu farkettim ve yardım etmek, destek olmayı kendime görev bildim. Ve bunu daha profesyonelce yapmaya karar verdim.”

2016 yılında ClauWi Trageschule Babywearing Eğitmenliği sertifikası aldı. Aktif bire bir danışmanlıklar, babywearing workshoplar ve buluşmalar düzenleyen Ceylan Fidan, ebeveynlere ve ebeveyn adaylarına destek oluyor.

 • Nil Nurlu Deniz / BLW Türkiye

14 Ağustos 1980 Mersin doğumlu. 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Kariyerine uluslarası bir danışmanlık şirketinde başladı ve 8 yıl kurumsal şirketlerde orta ve üst düzey yöneticilik yaptı. Kurumsal hayata veda edip akademik kariyerini geliştirmek üzere Londra’ya taşındı.

University of Westminster’da Tedarik Zincir Yönetimi yüksek lisansını tamamladı. Sonrasında Özyeğin Üniversitesi’nde İşletme bölümünde doktoraya başladı ve son 5 yılını üniversitede dersler verirken doktora öğrenimini tamamlamaya adadı.

2015 yılı Şubat ayında kızı Arya’nın dünyaya gelmesi ile birlikte tüm hayatı değişti. Hamilelik süreci boyunca gebelik, doğum, doğum sonrası bebek bakımı, bebek psikolojisi, bebek beslenmesi, emzirme ve anne sütü vb konularda yaptığı araştırmalar doğum yaptıktan sonra da devam etti.

2015 yılının ikinci yarısında BLW Türkiye yönetim ekibine katıldı. Ebeveynlere bebeklerinin ek gıdaya geçiş serüveninde destek olmaya devam ediyor. Bu dönemde Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Child Nutrition and Cooking (Bebek Beslenmesi ve Bebekler için Sağlıklı Tarifler) ve Food and Health (Gıda ve Sağlık) sertifika eğitimlerini tamamladı. İkinci üniversite olarak Çocuk Gelişimi bölümüne devam ediyor. Annezen Yoga’da Çocuk Yogası eğitimi aldı.

 • Esra Tenekecioğlu / BLW Türkiye

1985 İstanbul doğumlu. İstanbul Alman Lisesi 2000 yılı mezunu, Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi (anadal) ve Uluslararası Finans (yandal) Bölümlerini tam başarı bursu ile okudu. Sabancı Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Eğitim sektöründe danışmanlık vermeye başladı.

Bebeğinin dünyaya gelmesi ile hayatına giren “babywearing” yani bebeğini güvenle taşıma o kadar ruhuna dokundu, o kadar değiştirdi ki, her annenin ve bebeğin bu ayrıcalığı tatması gerekir dedi ve kendi işini kurdu (Huggyberry). Böylece iki tutkusunu işine çevirdi: oğlu ve bebek taşıma.

Hayatına kimi ergenlik yıllarında, kimi hamilelikle giren kadınlarla beraber BLW Türkiye’yi yarattılar. Grubun kurulduğu Ocak 2015 tarihinden itibaren beslenme koçluğu eğitimlerinden, beslenme ve ek gıda eğitimlerine ve Çocuk Gelişim yüksek lisanslarına kadar her taraftan kendini geliştirdi ve geliştirmeye devam ediyor.

CEVAP VER