Doğal Yaşam haberleri her Pazar Posta gazetesinde

Doğal Yaşam haberleri her Pazar günü Posta gazetesi Pazar Postası ekinde Yeşil Çocuk kurucusu Aslı Dede yönetimde yayınlanmaya başladı. Doğadostu ürünler, hizmetler, yenilikler ve yararlı bilgiler Posta Doğal Yaşam sayfasında her hafta okuyucu ile buluşuyor.

Doğal Yaşam haberleri
Posta gazetesi Doğal Yaşam sayfası 17 Aralık Pazar günü Aslı Dede editörlüğünde yayınlanmaya başladı.

Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden Posta, Pazar günleri haftalık yayınlanmaya başlayan Doğal Yaşam sayfası ile doğal ve organik yaşamı destekliyor.

Gıdadan, kişisel bakıma, tekstilden turizme sürdürülebilir yaşam ürünlerine, hizmetlere ve etkinlikleri Doğal Yaşam sayfasından ulaşabilirsiniz.

Doğal Yaşam haberleri “kahvaltı” ile başladı

17 Aralık Pazar günü yayınlanan ilk Doğal Yaşam sayfasında “Kahvaltınızı doğal ve organik alır mısınız?” başlığı ile günün ilk öğünü kahvaltıda doğal ve organik beslenmeye yer verildi.

Oğlu doğduğu zaman anne sütünde ağır metal çıkınca doğal organik ürün arayışına başlayan, AnnemDenetimde’nin kurucusu Diyetisyen Gülden Kılınç Doğan’ın “sağlıklı ve besleyici kahvaltı için” önerilerine değinildi.

Her Pazar yayınlanacak Doğal Yaşam sayfasında,  Yeşil Çocuk Kurucusu ve Yayın Yönetmeni Aslı Dede’nin köşe yazıları da bulunuyor. Aslı Dede’nin ilk yazısının başlığı “Doğal, organik, köy ürünü ne demek?” oldu ve bu konudaki kavram karmaşasını aydınlatmaya yönelik kısa açıklamalar yer aldı.

Doğal Yaşam haberleri için takipte olalım

Doğal Yaşam köşesinde Aslı Dede, Türkiye’nin ilk ekolojik çiftliklerini birini Aydın Kuşadası Davutlar Köyü’nde kurarak öncülük eden Gürsel Tonbul’un görüşlerini paylaştı.

Yaşamsal değeri olan gıdamızı seçerken araştırma yapmanın, sorup öğrenmenin önemini belirtti. Daha az ama besin değeri daha yüksek gıdalar ile daha sağlıklı yaşayabileceğimizi vurguladı.

Doğal Yaşam sayfası editörü Aslı Dede hakkında:

Ekolojik yaşam merakı ile Türkiye’de ve dünyada organik ürünleri araştırmaya başladı. 2006 yılında iki arkadaşıyla Türkiye’de organik ürünleri tüketici ile buluşturan ilk e-ticaret sitesini hazırladı.

Sağlıklı, çevre dostu, yeşil, organik ve ekolojik ürün üreticileri, çiftçiler, ithalatçılar, tüketiciler, sivil toplum kuruluşu çalışanları, yayıncılar, yazarlar, akademisyenler ile tanıştı.

Öğrendiklerini paylaşmak istedi ve 2011 yılında “Aslı Dede ile Yeşil Yaşam” radyo programına başladı.

Çocuklar için yeşil, ekolojik, sürdürülebilir yaşam haberleri ve yararlı bilgilerin yer aldığı Yesilcocuk.com sitesini hazırlıyor.

İÜ SBF Kamu Yönetimi lisans, İÜ SBE Tanıtım Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunu. Öğrencilik yıllarında vekil ilkokul öğretmenliği yaptı ve çocuk tiyatrosu oyunlarında oynadı. Bersay İletişim, Futurekids, Doğan Online e-kolay.net, Borusan Elektronik Otomax.com, Hurriyetemlak.com ve Kanz Çocuk Giyim pazarlama iletişimi ve e-ticaret projelerinde görev aldı.

Posta Gazetesi: www.posta.com.tr

CEVAP VER